Open Procurement Albania

Blerje 3 Mjete Transporti - Financuar nga Buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2016, miratuar me VKB Nr.58, datė 30.12.2015 Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2016 – 2018 dhe detajimin e buxhetit tė Tirana Parking pėr vitin 2016

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Tirana Parking
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje 3 Mjete Transporti - Financuar nga Buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2016, miratuar me VKB Nr.58, datė 30.12.2015 Pėr miratimin e programit buxhetor afat-mesėm 2016 – 2018 dhe detajimin e buxhetit tė Tirana Parking pėr vitin 2016
Nr. Reference REF-28251-03-11-2016
Vlera / Fondi Limit 3 731 610,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-03-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 25-03-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues PORSCHE ALBANIA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PORSCHE ALBANIA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 724 175,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-03-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i Njoftimit te Kontrates
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data