Open Procurement Albania

"Shėrbim printimi fatura uji"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit "Shėrbim printimi fatura uji"
Nr. Reference REF-90314-10-17-2018
Vlera / Fondi Limit 19 190 164,50
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 12-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Adel Co
Inform Albania
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 18505854.9
  Data e shpalljes sė fituesit 11-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 30.01.2019.
  Gjatė afatit ligjor pėr pritjen e ankesave nga shoqėritė pjesėmarrėse nė tender nė mbėshtetje tė Nenit 63 pika 2 dhe 3 tė Ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” (i ndryshuar) si dhe nė bazė tė Kreut X, Neni 78 tė VKM-sė Nr. 914 datė 29.12.2014 “Pėr miratimin e rregullave tė prokurimit publik” (i ndryshuar), pranė Autoritetit Kontraktor, UKT sh.a ėshtė paraqitur Formulari i Ankesės nga operatori ekonomik “Albanian Digital Printing Solutions&Services“sh.p.k” hyrė nė UKT sh.a me shkresėn Nr.K-364,datė 25.01.2019 (administruar nė dosjen e prokurimit) nė lidhje me vlerėsimin pėr procedurėn e prokurimit me objekt: ”Shėrbim Printim Fatura Uji”
  Me marrjen e ankesės nga Operatori Ekonomik i mėsipėrm, nė mbėshtetje tė Ligjit Nr. 9643 datė 20.11.2006 ”Pėr Prokurimin Publik” (i ndryshuar), Neni 63, pika 3 si dhe nė mbėshtetje tė Kreut X, Neni 78, pika 2 tė Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 914, datė 29.12.2014 “Pėr miratimin e rregullave tė Prokurimit Publik” (i ndryshuar), me Urdhėrin me Nr. 23777/17 Prot. dt. 25.01.2019 ėshtė pezulluar procedura e prokurimit deri nė marrjen e njė vendimi pėrfundimtar sipas rregullave tė parashikuara nga LPP dhe RRPP. Gjithashtu nė mbėshtetje tė Kreut X, Neni 78, pika 6, gėrma ”a” tė VKM-sė Nr. 914, datė 29.12.2014 “Pėr miratimin e rregullave tė prokurimit publik” me Urdhėrin me Nr. Nr. 23777/18 Prot. datė 25.01.2019 , u ngrit Grupi i Shqyrtimit tė Ankesave.
  Komisioni i Shqyrtimit tė Ankesave pasi ka shqyrtuar ankesėn e operatorit ekonomik “Albanian Digital Printing Solutions&Services“sh.p.k” ” shpk , ka konkluduar sa mė poshtė:
  Mė datė 07.02.2019 brenda afateve ligjore tė parashikuara nė legjislacionin e prokurimit publik operatori ekonomik “Albanian Digital Printig Solutions & Services” sh.p.k”ka ushtruar tė drejtėn e ankimimit pranė KPP.
  Mė datė 01.04.2019 ,prot hyrės K-947 pranė UKT sh.a ėshtė depozituar vendimi i KPP nė tė cilėn ėshtė vendosur pranimi i ankesės sė paraqitur nga operatori ekonomik “Albanian Digital Printig Solutions & Services” sh.p.k” si dhe anullimin e vendimit tė KVO-sė duke skualifikuar operatorin ekonomik “Adel Co” sh.p.k

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1.”Adel Co”sh.p.k :
  Skualifikuar nė zbatim tė vendimit tė Komisionit tė Prokurimit Publik nr.158/2019 datė 20.03.2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Apelime dhe Vendime tė KPP
  VENDIM K.P.P. 158/2019


  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data