Open Procurement Albania

Ndėrtim i puseve dublikantė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Ndėrtim i puseve dublikantė
Nr. Reference REF-92427-11-01-2018
Vlera / Fondi Limit 14 165 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues EURONDERTIM 2000 SHPK
A.K.M SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.K.M
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 13 994 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 16792800
  Data e lidhjes sė kontratės 23-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 40 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Operatori ekonomik “EURONDERTIM” :
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk pėrmbush :
  • Kapacitetin Teknik pika 2/ pasi;
  - Nuk ka paraqitur leje mjedisore pėr “Shpues profesionist pėr ujė” tė tipit III.7.B .
  • Kapacitetin Teknik pika 4.1/ pasi;
  - Nuk ka paraqitur staf inxhinier pėr gjeoinformatikė
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi;
  - Nuk ka paraqitur autosondė shpimi pėr puse, sipas specifikimeve tė kėrkuara.
  - Nuk ka paraqitur autosondė shpimi me kompresor ajri pėr puse, sipas specifikimeve tė kėrkuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.04 - Dt.28-01-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data