Open Procurement Albania

Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė depove te ujit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Diber
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibėr
Objekti i Tenderit Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė depove te ujit
Nr. Reference REF-93069-11-06-2018
Vlera / Fondi Limit 5 969 212,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues SAFE SHPK
EUROGJICI-SECURITY SHPK
GRAND SECURITY SHPK
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
KEVENJO SHPK
NAZERI – 2000 SHPK
SNAJPER SECURITY SHPK
TREZHNJEVA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KEVENJO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5831852.9
  Data e shpalljes sė fituesit 15-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane marr pergjigje me 30.12.2018 si dhe me vendimin e Komisionit te Prokurimit Publik me Nr. 82/2019 date 13.02.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. “GRAND SECURITY” Shpk :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “GRAND SECURITY” Shpk, eshte i paplote pasi nuk ka permbushur Kriteret e Vecanta te Kualifikimit ne lidhje me kapacitetin ligjore te operatoreve ekonomik pika 3 dhe ne lidhje me kapacitetin teknik pika 3.

  2. “INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA” Shpk :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA” Shpk, eshte i paplote pasi nuk ka permbushur Kriteret e Vecanta te Kualifikimit ne lidhje me kapacitetin teknik pika 2.

  3. “NAZERI – 2000” Shpk :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “NAZERI - 2000” Shpk, eshte i paplote pasi nuk ka permbushur Kriteret e Vecanta te Kualifikimit ne lidhje me kapacitetin ligjor te operatoreve ekonomik pika 3 dhe ne lidhje me kapacitetin teknik pika 2.

  4. “SNAJPER SECURITY” Shpk :
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “SNAJPER SECURITY” Shpk, eshte i paplote pasi nuk ka permbushur Kriteret e Vecanta te Kualifikimit ne lidhje me kapacitetin teknik pika 2.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Duke qene se operatoret ekonomik: “SAFE” Shpk, “EUROGJICI-SECURITY” Shpk, “KEVENJO” Shpk dhe TREZHNJEVA” Shpk, pas rivleresimit te ofertave ne zbatim te vendimit te KPP-se Nr. 82/2019 date 13.02.2019, jane OE te kualifikuar dhe te renditur te paret ne klasifikim me vlere te njejte prej: 5 831 852,9 (pese milion e teteqind e tridhjete e nje mije e teteqind e pesedhjete e dy,9) leke pa TVSH, u njoftuan dhe me date 08.03.2019 ne Sh.A Ujesjelles-Kanalizime Diber u hodh shorti ne prezence te perfaqesuesve te operatoreve ekonomik pjesemarres per shpalljen e fituesit.
  Nga shorti i hedhur u shpall fitues operatori ekonomik: "KEVENJO" Shpk, ku per kete qellim u mbajt dhe procesverbali i dates 08.03.2019 i cili u firmos pa kontestime nga perfaqesuesit e operatoreve ekonomik pjesemarres.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data