Open Procurement Albania

Materiale te ndryshme hidraulike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Librazhd
Objekti i Tenderit Materiale te ndryshme hidraulike
Nr. Reference REF-93369-11-08-2018
Vlera / Fondi Limit 2 200 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Alpha Solutions Group SHPK
Comfort SHPK
Fat Group SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALPHA SOLUTIONS GROUP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2,180,020
  Data e shpalljes sė fituesit 07-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2616024
  Data e lidhjes sė kontratės 17-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesat u paraqiten nga operatori “COMFORT” SHPK Dhe moren pėrgjigje nė datė 27.11.2019 nga autoriteti kontraktues.
  Komisioni i Prokurimit Publik me vendimin nr.870/2018 , vendosi te mospranoje ankesen e paraqitur nga operatori ekonomik “Comfort” shpk per proceduren e prokurimit me objekt “Materiale te ndryshme hidraulike” .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. COMFORT shpk:
  Te skualifikoje oferten e operatorit ekonomik “COMFORT” sh.p.k sepse Operatori nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kerkesave per kualifikim sic kerkohen ne shtojcat e DT.

  2. Eshte skualifikuar OE “FAT GROUP” shpk:
  Te skualifikoje oferten e operatorit ekonomik “FAT GROUP” sepse Operatori nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kerkesave per kualifikim sic kerkohen ne shtojcat e DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data