Open Procurement Albania

Sherbim vjetor i konsulences administrative dhe fiskale

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Sherbim vjetor i konsulences administrative dhe fiskale
Nr. Reference REF-95265-11-21-2018
Vlera / Fondi Limit 2 571 075,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues MB CONSULTING SHPK
PricewaterhouseCoopers Audit SHPK
Albanian Audit Partners SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Albanian Audit Partners
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 352 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2822400
  Data e lidhjes sė kontratės 28-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. MB CONSULTING :

  •Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimit, pika 1 b. Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. 7Operatori ka paraqitur vertetimin deri ne muajin shtator 2018 dhe faturat perkatese te muajit tetor 2018, por mandatet e pageses nuk perkojne ne vlere me faturat e paraqitura.

  2. PricewaterhouseCoopers Audit SHPK :
  •Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2.3. Kapaciteti teknik 2.3.1. Faturat e paraqitura nuk jane tė nėnshkruara nga tė dyja palėt.
  •Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2.3.2. 4. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur listėpagesat pėr periudhėn Janar 2017 – Shtator 2018. Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2.3.2. 6.
  •Operatori ekonomik nuk ka paraqitur vertetim se eshte i pajisur me program finaciar quickbooks premier deskop UK minimum versioni i vitit 2017. Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2.3.2. 7.7.
  •Ofruesi duhet tė paraqesė njė policė sigurimi nė favor tė Autoritetit Kontraktor pėr tė mbuluar dėmet e shkaktuara nga neglizhenca, gabimet dhe / ose lėshimet e ofruesit dhe / ose punonjėsve te tij nė lidhje me aktivitetet qė duhet tė ofrohen.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.02 - Dt.14-01-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data