Open Procurement Albania

Permiresim furnizimi me uje ne bllokun e ‘‘Vilave Selitė‘‘ dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė bllokun “Vasil Shanto‘‘.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Permiresim furnizimi me uje ne bllokun e ‘‘Vilave Selitė‘‘ dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė bllokun “Vasil Shanto‘‘.
Nr. Reference REF-96112-11-27-2018
Vlera / Fondi Limit 13 530 345,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Bajrami N SHPK
EURONDERTIMI 2000 SHPK
Viante Konstruksion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VIANTE Konstruksion
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11902180.56
  Data e shpalljes sė fituesit 07-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14282616.672
  Data e lidhjes sė kontratės 18-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. “Bajrami N” sh.p.k :
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar nė kriterin Nr.13 tė kriterve tė veēanta, kapaciteti teknik ti vihet nė dispozicion 1 Eskavator me goma, pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit nuk ka paraqitur vetėm asnjė Eskavator me goma me dokumentacionin shoqėrues tė nevojshme tė kėrkuar nga AK nė dokumentat standarte te tenderit.
  • Shoqėria “Bajrami N” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  2. “EURONDERTIMI 2000” sh.p.k :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur Eskavatorin me goma pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data