Open Procurement Albania

Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61
Nr. Reference REF-96638-12-04-2018
Vlera / Fondi Limit 22 646 440,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues EURONDERTIMI 2000 SHPK
BAJRAMI N SHPK
K A C D E D J A SHPK
SENKA SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SENKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 21 060 617,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 25272740.4
  Data e lidhjes sė kontratės 21-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori Ekonomik “EURONDERTIM” SHPK:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “Eurondertim” sh.p.k. ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur punonjėsit manovrator/ automakinist (copė 2) tė kėrkuar nga AK.
  • Shoqėria “Eurondertim” sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 15 ton dhe maksimumi 20 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (3 cope), pėr rrjedhojė i pavlefshėm.

  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “BAJRAMI N.” SHPK:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton te kerkuar nga AK (3 copė) .
  • Shoqėria Eurondertim 2000 nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  3. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “K A C D E D J A” SHPK:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “K A C D E D J A” SH.P.K lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (3 copė) , me kamionat me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton te kerkuar nga AK (3 copė) si dhe me kamionat me kapacitet mbajtes minimumi 15 ton dhe maksimumi 20 ton te kerkuar nga AK (3 copė).
  • Shoqėria “K A C D E D J A” SH.P.K nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe professional.

  4.Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “KEVIN CONSTRUSION” SHPK:
  • Nuk ka paraqitur nė sistemin elektronik ofertėn ekonomike dhe dokumentacionin e plotė ligjor e teknik tė kėrkuar nė Shtojcėn 12, tė dokumenteve tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data