Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė zonėn e Sharrės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė zonėn e Sharrės
Nr. Reference REF-02466-12-28-2018
Vlera / Fondi Limit 4 053 435,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 10-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues SHAMO CONSTRUCTION SHPK
K.M.K SHPK & Sardo SHPK
FRAKULLI SHPK & VĖLLEZRIT HYSA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FRAKULLI - Vellezerit Hysa
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3,993,045
  Data e shpalljes sė fituesit 30-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4791654
  Data e lidhjes sė kontratės 18-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga OE “SHAMO CONSTRUCTION” shpk me nr. K-149 prot., datė 14.01.2019 me anė tė sė cilės ka kundėrshtuar vlerėsimin e ofertave dhe ka kėrkuar kualifikimin e ofertės sė paraqitur prej tij.
  Ankesės sė mėsipėrme i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės “Kthim pėrgjigje” me Nr. K-149/1 prot., datė 15.01.2019 duke mos u pranuar ankesa e tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP nuk ėshtė paraqitur ankesė.
  Tė skualifikuar:

  1. Operatori Ekonomik “SHAMO CONSTRUCTION” : • Operatori Ekonomik “SHAMO CONSTRUCTION” sh.p.k nuk plotėson pikėn 8 dhe pikėn 13 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderi.

  2. Bashkimi i operatorėve ekonomik “K.M.K” Sh.p.k & Sardo sh.p.k :
  • Bashkimi i operatorėve “K.M.K” Sh.p.k & “Sardo” sh.p.k nuk plotėson pikėn 13 tė Kapacitetit teknik tė Dokumentave Standarte tė Tenderi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  Rikonstruksion rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė zonėn e Sharrės

  Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė zonėn e Sharrės
  Nr. Reference REF-96628-12-04-2018
  Vlera / Fondi Limit 4 053 435,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 05-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-12-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-12-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Nėse asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.52 - Dt.31-12-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data