Open Procurement Albania

Shėrbim i ruajtjes sė sigurisė jo e armatosur nė Don Bosko

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Shėrbim i ruajtjes sė sigurisė jo e armatosur nė Don Bosko
Nr. Reference REF-98053-12-12-2018
Vlera / Fondi Limit 1 729 696,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Arbana SHPK
Eurogjici-Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
OKTAPUS SHPK
S.A.S SHPK
Toni Security SHPK
Trezhnjeva SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,457,963.22
  Data e shpalljes sė fituesit 28-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1749556
  Data e lidhjes sė kontratės 05-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje ne date 16.01.2019.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Arbana” sh.a:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur oferte ekonomike dhe dokumentacionin perkates kerkuar sipas DST.

  2. ”Eurogjici-Security” Shpk:
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 4 “Operatori ekonomik duhet te jete i pajisur me certifikimin ISO 14001:2015, BS OHSAS 14001:2007. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur ISO 14001:2015 dhe BS OHSAS 14001:2007.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5, c, Te mos kete marre mase administrative dhe mos te kete pasur ngjarje per (operatorin ekonomik, Titullar dhe drejtues Teknik) per vitin 2017 si dhe gjatė vitit 2018. Operatori ekonomik ka marre 2 gjoba ndaj drejtuesit teknk.
  • Gjithashtu ne vertetimin e performances leshuar nga Drejtoria Vendore e Policise Tirane ne vleresimin permbledhes shprehet se nuk ploteson kriteret ligjore sipas kerkesave te nenit 18, germa ”d” te ligjit 75/2014, pasi numri i punonjesve te sherbimit te deklaruar ne marredhenie pune nuk perputhet me numrin e punonjesve sipas kontratave te nenshkruara.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 6 Operatori ekonomik ofertues duhet tė disponojė certifikatė lėshuar nga Drejtoria Informacionit tė Klasifikuar. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur certifikate te leshuar nga Drejtoria e Informacionit te Klasifikuar.

  3. OKTAPUS Shpk:
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 4 Operatori ekonomik duhet te jete i pajisur me certifikimin ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, BS OHSAS 14001:2007. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur certifikate ISO.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 5.c) Te mos kete marre mase administrative dhe mos te kete pasur ngjarje per (operatorin ekonomik, Titullar dhe drejtues Teknik) per vitin 2017 si dhe gjatė vitit 2018. Operatori ekonomik ka marre gjobe ndaj drejtuesit teknk si dhe ka patur ngjarje.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 6, Operatori ekonomik ofertues duhet tė disponojė certifikatė lėshuar nga Drejtoria Informacionit tė Klasifikuar. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur certifikate te leshuar nga Drejtoria e Informacionit te Klasifikuar.

  4. S.A.S Shpk:
  • Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar, pasi nuk ka paraqitur Vertetim nga Komuna ose Bashkia per shlyerjen e te gjitha taksave vendore per vitin 2018 tė parashikuara nga Pushteti Vendor nė tė cilin ėshtė i regjistruar sipas QKR pėr veprimtarinė qė ushtron.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 3, Operatori ofertues duhet te ketė Qėndėr tė Menaxhimit dhe tė Kontrollit pėr ushtrim aktiviteti nė Qarkun ku kerkohet sherbimi tė konfirmuar me akt miratimin pėrkatės shoqėruar me Vėrtetim nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut. Operatori ekonomik ka paraqitur Akt miratim i leshuar ne emer te ROGAT Security Group dhe nuk eshte i perditesuar pas ndyshimit te Emrit ne S.A.S. shpk.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit pika 1, c) Formulari i Ofertės, sipas Shtojces 1, pasi operatori ekonomik nuk ka ofertuar per Autoritetin tone kontraktor por per nje autoritet tjeter. Pershkrimi i sherbimeve eshte vendosur sherbimi i ruajtjes se godines se Institutit te Zhvillimit te Arsimit nderkohe qe sherbimi i kerkuar eshte per ECO Tirana Shėrbim i ruajtjes sė sigurisė jo e armatosur nė Don Bosko.

  5. Toni Security Shpk:
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 4, Operatori ekonomik duhet te jete i pajisur me certifikimin ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, BS OHSAS 14001:2007. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur ISO 14001:2015 dhe BS OHSAS 14001:2007.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kapacitetin teknik pika 6, Operatori ekonomik ofertues duhet tė disponojė certifikatė lėshuar nga Drejtoria Informacionit tė Klasifikuar. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur certifikate te leshuar nga Drejtoria e Informacionit te Klasifikuar.

  6. TREZHNJEVA Shpk:
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur ofert ekonomike dhe dokumentacion perkates sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Tiranė REF-98053-12-12-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.05 - Dt.04-02-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.06 - Dt.11-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data