Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjet kanalizimi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt "Besnik Hidri", "Bashkim Shkurti", "Coca Cola" deri nė lumin "Lana".

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet kanalizimi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt "Besnik Hidri", "Bashkim Shkurti", "Coca Cola" deri nė lumin "Lana".
Nr. Reference REF-99519-12-17-2018
Vlera / Fondi Limit 75 745 805,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Bajrami N
PEPA GROUP shpk & & JUNIK
CURRI
ARB & TRANS-2010 sh.p.k & & KUPA
EURONDERTIMI 2000
S I R E TA 2F
SHPRESA – AL
LIQENI VII
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARB & TRANS-2010 - KUPA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 70 278 075,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 84333690
  Data e lidhjes sė kontratės 27-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik “CURRI” SH.P.K me Nr. 2515 Prot. Datė 05.02.2019 me anė tė sė cilave kundėrshton vlerėsimin e ofertave pėr kėtė objekt prokurimi duke kėrkuar rivlerėsimin e ofertave.
  Ankesės sė mėsipėrme i ėshtė kthyer pėrgjigje me me ane tė shkresave me Nr. 2515/1 Prot. Datė 07.02.2019 duke mos pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP ėshtė paraqitur ankesė nga “CURRI” SH.P.K.
  Komisioni i Prokurimit Publik me anė tė vendimit Nr. 133 datė 11.03.2019, Vendosi:
  Tė mos pranojė ankesėn e operatorit ekonomik “Curri” sh.p.k. pėr procedurėn e prokurimit “Procedurė e hapur”, me nr. REF-99519-12-17-2018, me objekt, “Ndėrtim rrjet kanalizimi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt "Besnik Hidri", "Bashkim Shkurti", "Coca Cola" deri nė lumin “Lana”, me fond limit 75.745.805 lekė (pa TVSH), zhvilluar nė datė 18.01.2019, nga autoriteti kontraktor, Ujėsjellės Kanalizime Tiranė sh.a. 2. Autoriteti kontraktor lejohet tė vijojė me hapat e mėtejshėm tė procedures sė prokurimit.

  Tė skualifikuar:

  1. “BAJRAMI N.” Sh.p.k:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me Eskavator me goma 0.25 m³ te kerkuar nga AK (2 copė) pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  • Shoqėria “BAJRAMI N.” Sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, , cka bie nė kundėrshtim me pikėn 1 gėrma (a) dhe (b) tė nenit 46 tė ligjit nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin Publik” i ndryshuar ku pėrcaktohet se:Operatorėt ekonomik, pėr tė marrė pjesė nė procedurat e prokurimit, duhet tė kualifikohen pasi tė kenė pėrmbushur tė gjitha kriteret e mėposhtėme qė AK i vlerėson tė nevojshme.

  2. “PEPA GROUP” shpk & “JUNIK” shpk:
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Bashkimi i Operatoreve Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinė vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton pėr secilin kamionēinė te kerkuar nga AK (4 cope), pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Bashkimi i Operatoreve Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamion vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton pėr secilin kamionēinė te kerkuar nga AK (3 cope), pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  • Bashkimi i operatoreve ekonomik “PEPA GROUP” shpk & “JUNIK” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. “CURRI” shpk :
  • Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė kamionēinė me tonazhin e kėrkuar nga AK.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinė vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton pėr secilin kamionēinė te kerkuar nga AK (4 cope), pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  • Operatori ekonomik “CURRI” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4. “EURONDERTIMI 2000” sh.p.k :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me Fadrome me goma tė kėrkuar nga AK (2 copė) pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik i mėsipėrm ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur mjetet nė mėnyrėn e kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tė kėrkuar nga AK.
  • Shoqėria “EURONDERTIMI 2000” sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  6. “S I R E T A 2F” sh.p.k :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik i mėsipėrm ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur mjetet nė mėnyrėn e kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tė kėrkuar nga AK. • Shoqėria “S I R E T A 2F” sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  7. “SHPRESA – AL “ sh.p.k :
  • Nuk ka arritur tė paraqesin shtojcėn 10 (mbi disponimin e makinerive) dhe asnjė mjet tė kėrkuar sipas kėsaj shtojce nė kundėrshtim kjo me kushtet e pėrcaktuara ne DST.
  • Shoqėria “SHPRESA – AL “ sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  8. “LIQENI VII” SHPK :
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik i mėsipėrm ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik duke mos paraqitur mjetet nė mėnyrėn e kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tė kėrkuar nga AK; • Operatori ekonomik “LIQENI VII” SHPK nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.13 - Dt.01-04-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data