Open Procurement Albania

Loti i katėrt: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti i katėrt: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Pėrmirėsim furnizimi me uje blloku Nr.61
Nr. Reference REF-00473-12-20-2018
Vlera / Fondi Limit 588 807,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues B-VAAL Engineering SHPK
A&E Engineering SHPK
GB Civil Enginnering SHPK
Novatech Studio SHPK
Studio Services K-SA SHPK
MAK-Studio SHPK
TOWER SHPK & DRICONS SHPK
REAN 95 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Tower SHPK - DRICONS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 567,519.79
  Data e shpalljes sė fituesit 17-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 681024
  Data e lidhjes sė kontratės 21-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:

  1. Operatori Ekonomik “B Vaal Enginerring ” Sh.P.K:
  Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .
  Oferta e Operatorit Ekonomik “BVAAL ENGINERING ” SH.P.K , rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  2. Operatori ekonomik “A&E ENGINERING”shpk:
  Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .
  Oferta e Operatorit Ekonomik A& ENGINNERING ” SH.P.K SH.P.K , rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  3. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik MAK-Studio sh.p.k:
  Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor
  Oferta e Operatorit Ekonomik MAK Studio sh.p.k , rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “GB CIVIL” sh.p.k :
  Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor
  Oferta e Operatorit Ekonomik GB CIVIL sh.p.k , rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  5. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Novatech Studio”sh.p.k :
  Operatori Ekonomik “NOVATECH STUDIO ” SH.P.K” nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor
  Oferta e Operatorit Ekonomik NOVATECH STUDIO sh.p.k , rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  5. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Rean 95” sh.p.k :
  Deklarata e konfliktit tė interesit nuk ėshtė paraqitur pėr proēedurėn e objektin e prokurimit me objekt”Mbikėqyrje e punimeve pėr objektin”Pėrmirėsim furnizimi me ujė Blloku nr.61’ tė inicuar nga Autoriteti Kontraktor UKT sh.a.

  6. Ēmimi total i ofertės i paraqitur nga operatori ekonomik “Studio Services” sh.p.k :
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė dokumentacion pėr tė dėshmuar se ka pjesė tė stafit teknik 1(njė) inxhinier ndėrtimi dhe 1(njė)inxhinier mjedisi ēka bie nė kundėrshtim me kriterin e kėrkuar nė DST.
  Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data