Open Procurement Albania

Instalimi i sistemit ujėmatės nė burimet e ujėsjellėsit tė Tiranės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Instalimi i sistemit ujėmatės nė burimet e ujėsjellėsit tė Tiranės
Nr. Reference REF-02207-12-27-2018
Vlera / Fondi Limit 26 546 905,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Iliriada SHPK & Ed Konstruksion SHPK
L.T.E Construction SHPK & Shendelli SHPK
SENKA SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
KUPA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L.T.E CONSTRUCTION - SHENDELLI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 24 592 244,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 29510692.8
  Data e lidhjes sė kontratės 18-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i operatoreve B.O.E “Iliriada sh.p.k & “Ed Konstruksion sh.p.k” SH.P.K:
  •Operatori ekonomik Iliriada sh.p.k ka paraqitur vetėm Kopje tė bilancit tė vitit ushtrimore 2017, e cila ėshtė e pakonfirmuar nga Dega e Tatim Taksave, si rrjedhojė do tė konsiderohet i pavlefshėm.
  •Shoqėria “Iliriada sh.p.k nuk ka paraqitur xhiron vjetore pėr vitin 2015 dhe Vitin 2016.
  •Shoqėria “Iliriada sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem ekonomik dhe financiar pėr sa i pėrket Bilanceve dhe Xhiros sė shoqėrisė pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi .

  2. Operatori ekonomik “Kevin Construction” sh.p.k:
  •Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik dhe Formularin e Ēmimit tė Ofertės sipas Shtojcės 1 dhe preventivin e detajuar sipas zėrave pėrkatės, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.

  3. Operatori Ekonomik “SENKA” sh.p.k
  • Nuk ka arritur tė paraqesė dokumentacion pėr tė dėshmuar se disponojnė punonjės me kategori tė I, II,III, IV dhe tė V tė pajisur me deshmi kualifikimi te sigurimit teknik nga ISHTI ose nga institucione ekuivalente me tė , ēka bie nė kundėrshtim me kriterin e kėrkuar nė DST.

  4. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “KUPA” SHPK :
  • Nga verifikimi i makinerive tė deklaruara nė shtojcėn 10 nga operatori ekonomik konstatohet se operatori ekonomik “KUPA” SHPK nuk ka deklaruar eskavatorin me goma 0.25 m3 te paraqitur ne sistem me kontratė Nr.3220Rep Nr.366/1Kol datė 24.06.2011.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me eskavator me goma te kerkuar nga AK (1 cope).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data