Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjeti i ri ujėsjellėsi nė fshatin Rreth,Njėsia Adm.Xhafzotaj,Bashkia Shijak.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjeti i ri ujėsjellėsi nė fshatin Rreth,Njėsia Adm.Xhafzotaj,Bashkia Shijak.
Nr. Reference REF-05300-01-28-2019
Vlera / Fondi Limit 35 890 858,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues EURONDERTIM 2000 SHPK
PEPA GROUP & JUNIK SHPK
LIQENI VII SHPK
AL-ASFALT SHPK
INA SHPK
BE-IS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BE-IS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 34 871 168,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:

  1. Operatori ekonomik “EURONDERTIM” nuk permbush:
  - Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi; ka paraqitur mesatarisht 65 punonjes, nga 90 tė kėrkuar nė DST .
  - Kapacitetin Teknik pika 4.3/ pasi; nuk ka paraqitur 2 punonjes hidraulik .
  - Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: nuk ka paraqitur License QKL kodi III.2.B.
  - Kapacitetin Teknik pika 6/ pasi: ka paraqitur tre kamione nga 4 tė kerkuar. Nuk ka paraqitur minifadrome, freze asfalti, fshese rruge.
  - Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi: formulari i deklarimit te kontratave nė proces nuk pėrmban tė dhėna mbi datat e fillimit dhe pėrfundimit, sipas formatit tė kėrkuar nė DST.

  2. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “PEPA GROUP” dhe “JUNIK” nuk permbush:
  • Kriteret e pergjithshme te pranimit/ pasi: operatori Pepa Group nuk ka paraqitur deklaratėn sipas shtojces 8.
  • Kriteret e vecanta te kualifikimit/ pasi: operatori Pepa Group nuk ka paraqitur deklaratat pėr pikat b, c, d.
  • Kapaciteti teknik pika 4/ pasi: operatori ekonomik Pepa Group ka paraqitur mesatarisht 72.4 punonjės, nga 77.4 tė kėrkuar sipas % sė bashkėpunimit. Pepa Group nuk ka paraqitur listepagesat pėr periudhen Janar-Qershor 2018.
  • Kapaciteti teknik pika 4.1/ pasi: stafi inxhinierik i operatorit ekonomik Pepa Group, Ing.Ndertimi, Ing.Mekanik, Ing.Hidroteknik, Ing.Mjedisi figurojnė ne listėpagesėn e shoqėrisė mė pak se 6 muaj.
  • Kapaciteti teknik pika 4.4/ pasi: Operatori ekonomik Junik nuk ka paraqitur licensė QKL Kodi III.2.B
  • Kapaciteti teknik pika 6/ pasi: mjetet dhe pajisjet e praraqitura nga Pepa Group nuk vleresohen pasi nuk eshte paraqitur deshmia e kėtyre mjeteve nga operatori, pra BO nuk ka paraqitur: kamion veteshkarkues, fadrome me goma, minifadroma, minieskavator, eskavator me goma, autobot uji, autovinc, pompė uji, kamioncine, prerese asfalti, rrul asfalti, tokmak, semafore te levzshem, freze asfalti, fshese rruge, autobitumatrice, matrapik.
  • Kapacitetin Teknik pika 7/ pasi; operatori ekonomik Junik nuk ka paraqitur kontratė furnizimi pėr materialet qė ky operator ka marrė pėrsipėr tė realizojė sipas % sė bashkėpunimit.
  • Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi: operatori ekonomik Pepa Group nuk ka paraqitur deklaratė mbi kontratat nė proces.

  3. Operatori ekonomik “LIQENI VII” nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi; ka paraqitur mesatarisht 59.4 punonjes, nga 90 tė kėrkuar nė DST .
  • Kapaciteti teknik pika 6/ pasi: operatori ekonomik nuk ka paraqitur: freze asfalti, fshese rruge. Ka paraqitur 1 tokmak nga 2 tė kėrkuar, 2 semafore nga 4 tė kėrkuar, pajisja autobitumatrice ėshtė deklaruar gabim.
  • Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi: formulari i deklarimit te kontratave nė proces nuk pėrmban tė dhėna mbi datat e fillimit dhe pėrfundimit, sipas formatit tė kėrkuar nė DST.

  4. Operatori ekonomik “INA” nuk permbush:
  • Kriteret e vecanta te kualifikimit/ pasi: oferta ekonomike eshtė plotėsuar gabim pasi nė zerin Puseta Shpėrndarėse 5-7 dalje nuk ėshtė kryer shumėzimi me 70. Mbas korigjimit oferta ekonomike e paraqitur nga operatori ėshtė 39,637,149 lekė, pra mbi fondin limit.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.3/ pasi; nuk ka paraqitur mekanik.
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: nuk ka paraqitur License QKL kodi III.2.B
  • Kapacitetin Teknik pika 6/ pasi: ka paraqitur 1 kamion nga 4 tė kerkuar. Nuk ka paraqitur tokmak, semaforė tė levizshem, fshese rruge. Mjetet asfaltoshtruese, prerese asfalti, autobitumatrice nuk janė deklaruar nė shtojcen 9.
  • Kapacitetin Teknik pika 7/ pasi; operatori ekonomik nuk ka paraqitur kontratė furnizimi materiale sipas objektit te prokurimit.
  • Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi: formulari i deklarimit te kontratave nė proces nuk pėrmban tė dhėna mbi datat e fillimit dhe pėrfundimit, sipas formatit tė kėrkuar nė DST.

  5. Operatori ekonomik “AL-ASFALT” nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi; ka paraqitur mesatarisht 85.5 punonjes, nga 90 tė kėrkuar nė DST
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: nuk ka paraqitur License QKL kodi III.2.B
  • Kapacitetin Teknik pika 7/ pasi; operatori ekonomik nuk ka paraqitur kontratė furnizimi materiale sipas objektit te prokurimit.
  • Kapacitetin Teknik pika 8/ pasi: formulari i deklarimit te kontratave nė proces nuk pėrmban tė dhėna mbi datat e fillimit dhe pėrfundimit, sipas formatit tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data