Open Procurement Albania

Rehabilitim i linjės sė ujėsjellėsit pranė depos Shilore, Karpen, Nj.Adm Maminas Bashkia Shijak

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Rehabilitim i linjės sė ujėsjellėsit pranė depos Shilore, Karpen, Nj.Adm Maminas Bashkia Shijak
Nr. Reference REF-05691-01-30-2019
Vlera / Fondi Limit 15 678 162,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues AL-ASFALT SHPK
V.A.S KONSTRUKSION DHE NDREGJONI SHPK
LIQENI VII SHPK
FLED SHPK
INA SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • V.A.S. Konstruksion - NDREGJONI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14938194.6
  Data e shpalljes sė fituesit 07-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17925833.52
  Data e lidhjes sė kontratės 05-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Afati pėr realizimin e punes ėshtė 40 ditė kalendarike nga data e lidhjes sė kontratės.
  Afati i lėvrimit te fondeve do te jete 12 muaj nga perfundimi I realizimit me sukses te kontrates.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Gjatė afatit ligjor prej 7-ditė kalendarike tė pritjes sė ankesave, pati ankesė nga operatori ekonomik pjesmarrės nė tender “Leon Konstruksion” me date 5.4.2019 nr.694 Prot. nė lidhje me vlerėsimin e bėrė nga K.V.O.
  Referuar urdherit te brendshem nr.694/1 date 5.4.2019 eshte ngritur grupi I shqyrtimit te ankeses.
  Me shkrese nr.694/3 date 10.4.2019 i kthehet pergjigje operatorit ekonomik “Leon Konstruksion” ku ankesa e bere nuk meret parasysh nga grupi i shqyrtimit.

  Jane skualifikuar Operatoret ekonomik si me poshte:

  1. LEON KONSTRUKSION :
  • Kriteret e vecanta te kualifikimit/ pasi: oferta ekonomike eshtė plotėsuar gabim:
  - Vlera e ofruar nga operatori bazuar nė preventivin e paraqitur, nė zėrin shuma 1-4 ka njė shtesė vlerė prej 30,217 lekėsh.
  • Kapacitetin Teknik pika 2.3/ pasi; punėt e ngjashme tė paraqitura nga operatori nuk i pėrmbahen objektit tė prokurimit.
  • Kapacitetin Teknik pika 5 pasi: nuk ka paraqitur makineritė dhe pajisjet e kerkuara ne DST: Ne vend te Eskavatorit me zinxhir eshte paraqitur minieskavator.
  Nuk ka paraqitur autofshese pastruese per asfaltin dhe kamioncin nga 1.5-3.5 ton.

  2. Operatori ekonomik “INA” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  Kriteret e vecanta te kualifikimit/ pasi: oferta ekonomike eshtė plotėsuar gabim:
  • Vlera e ofruar nga operatori bazuar nė preventivin e paraqitur, nė zėrin shuma 1-4 ka njė shtesė vlerė prej 805,079 lekėsh.
  • Kapacitetin Teknik pika 2.3 (1)/ pasi; punėt e ngjashme tė paraqitura nga operatori nuk i pėrmbahen objektit tė prokurimit.
  • Kapacitetin Teknik pika 2/ pasi; nuk ka pėrmbush kategorinė NS-13 nė licencėn e paraqitur nga operatori.
  - Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi; nuk `perbush kriterin qe per periudhen Janar – Dhjetor 2018 te kete mesatarisht minimumi 30 punojes me kohe te plote.
  - Kapacitetin Teknik pika 6 / pasi: nuk ka paraqitur kontrate paraprake furnizimi.
  - Kapacitetin Teknik pika 7 / pasi: deklaraten e punimeve ne proces nuk e ka paraqitur te plote sipas formatit te kerkuar ne DST.

  3. Operatori ekonomik “FLED ” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  Kriteret e vecanta te kualifikimit/ pasi: oferta ekonomike eshtė plotėsuar gabim:
  • Vlera e ofruar nga operatori bazuar nė preventivin e paraqitur, nė zėrin shuma 1-4 ka njė shtesė vlerė prej 698,545 lekėsh.
  • Kapacitetin Teknik pika 2/ pasi; nuk ka pėrmbush kategorinė NS-13 nė licencėn e paraqitur nga operatori.
  • Kapacitetin Teknik pika 4.4 / pasi; nuk ka paraqitur punonjes me deshmi kualifikimi te grupit IV dhe V.
  - Kapacitetin Teknik pika 5 pasi: nuk ka paraqitur makineritė dhe pajisjet e kerkuara ne DST. Nuk ka paraqitur autofshese pastruese per asfaltin.
  - Kapacitetin Teknik pika 6 / pasi: nuk ka paraqitur kontrate paraprake furnizimi
  - Kapacitetin Teknik pika 7 / pasi: nuk ka paraqitur deklaraten e punimeve ne proces.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.23 - Dt.10-06-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data