Open Procurement Albania

Blerje bateri per matesat e ujit elektronik

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Blerje bateri per matesat e ujit elektronik
Nr. Reference REF-06753-02-06-2019
Vlera / Fondi Limit 1 600 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 19-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP
L’Angolo
CMC GROUP
Denisa Beshaj
NOVAKTI
Naim Hysi
PAERA
Vaske Gaqi
Integrated Technology Services
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Naim Hysi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 560 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Pėr sasinė prej 2.000 copė bateri, lėvrimi kėrkohet tė kryhet brenda 10 ( dhjetė) ditėve kalendarike nga data e nenshkrimit tė kontratės me fituesin .
  Pėr pjesėn e mbetur , lėvrimi kėrkohet tė kryhet brenda 30 (tridhjetė) ditėve kalendarike , duke filluar nga data e nenshkrimit tė kontratės me fituesin .
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 01.03.2019, Autoriteti Kontraktor ka marrė njė ankesė nga ofertuesi "L’Angolo " Sh.p.k, i cili ėshtė ankuar pėr Vendimin e Komisionit te Vleresimit te Ofertave datė 25.02.2019, pėr moskualifikimin e tij.
  Ankesa ka marrė pėrgjigje nė datėn 07.03.2019.
  Me Vendimin datė 07.03.2019, Komisioni i shqyrtimit tė ankesės, vendosi tė pranojė Ankesėn ; tė anulojė vendimin e Komisioni i Vleresimit te Ofertave mbi skualifikimin e oe "L’Angolo " Sh.p.k , duke marrė parasysh ankesėn dhe argumentat e paraqitura nė tė dhe tė kualifikojė kėtė oe, me ofertėn ekonomike mė tė ulėt, kualifikim i cili u pasqyrua nė sistemin elektronik tė prokurimit.
  Tėrheqja nga ofertuesi i shpallur fitues "L’Angolo " Sh.p.k eshte bere me shkrese zyrtare ne daten 20.03.2019, ora 16.05. Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. A.K.M Albanian Investment Group SHPK :
  • Komisioni i Vleresimit te Ofertave nėpėrmjet njė mesazhi elektronik nė sistem , nė datėn 22.02.2019, i kėrkoi ofertuesit "A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP" Sh.P.K korrigjimin e gabimeve aritmetike tė ofertės: ” Oferta rezulton me gabime aritmetike”.
  • Ofertuesi ėshtė pėrgjigjur nė datėn 25.02.2019, nėpėrmjet njė mesazhi nė sistemin elektronik dhe ka njoftuar pėr terheqje nga tenderi.

  2. "CMC Group" Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse xhiroja mesatare vjetore , e paraqitur nga oe, e realizuar nė vitin 2017 ėshtė 1.524.110 leke, pra mė e vogėl se vlera e kėrkuar prej 1.600.000 Lekė.

  3. Denisa Beshaj :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.

  4. "Novakti" Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 8 e DT, lidhur me paraqitjen e katalogut ku tė paraqiten qartė specifikimet teknike tė mallrave qė do tė ofrohen sipas kėrkesave tė UKKO.
  • OE ka dorėzuar vetėdeklaratėn me shkrim tė subjektit, sipas formatit tė vjetėr dhe jo sipas formatit tė Shtojcės 5 tė DT.

  5. "Paera" Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti katalog ku tė paraqiteshin qartė specifikimet teknike tė baterive qė do tė ofroheshin sipas specifikimeve tė kėrkuara nė DT.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti xhiron mesatare vjetore , tė realizuar nė vitin 2018 .
  • OE ka dorėzuar vetėdeklaratėn me shkrim tė subjektit, sipas formatit tė vjetėr dhe jo sipas formatit tė Shtojcės 5 tė DT.

  6. Vaske Gaqi : • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti xhiron mesatare vjetore , tė realizuar nė vitin 2018 .

  7. Integrated Technology Services Sh.p.k:
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti xhiron mesatare vjetore , tė realizuar nė vitin 2018 . Formulari i Deklarimit tė TVSH-sė, me tė cilin OE deklaron tė ardhurat e muajit Dhjetor 2018 dorėzohet brenda datės 14 Janar 2019 dhe Deklarimi i kontributeve te sig. shoq e shendetesore tė OE dorezohet brenda datės 20 Janar 2019 dhe gjenerimi i xhiros 2018 ėshtė i mundur.
  • OE ka dorėzuar vetėdeklaratėn me shkrim tė subjektit, sipas formatit tė vjetėr dhe jo sipas formatit tė Shtojcės 5 tė DT .
  Arsyeja e Anulimit Sepse tė gjithė ofertuesit e kualifikuar tė shpallur fitues janė tėrhequr nga nėnshkrimi i kontratės
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.14 - Dt.08-04-2019
  Fitues date 25-03-2019

  Blerje bateri per matesat e ujit elektronik

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
  • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
  Objekti i Tenderit Blerje bateri per matesat e ujit elektronik
  Nr. Reference REF-06753-02-06-2019
  Vlera / Fondi Limit 1 600 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 07-02-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 19-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues 9
  Operatorė Konkurues A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP
  L’Angolo
  CMC GROUP
  Denisa Beshaj
  NOVAKTI
  Naim Hysi
  PAERA
  Vaske Gaqi
  Integrated Technology Services
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Naim Hysi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 560 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Pėr sasinė prej 2.000 copė bateri, lėvrimi kėrkohet tė kryhet brenda 10 ( dhjetė) ditėve kalendarike nga data e nenshkrimit tė kontratės me fituesin .
  Pėr pjesėn e mbetur , lėvrimi kėrkohet tė kryhet brenda 30 (tridhjetė) ditėve kalendarike , duke filluar nga data e nenshkrimit tė kontratės me fituesin .
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 01.03.2019, Autoriteti Kontraktor ka marrė njė ankesė nga ofertuesi "L’Angolo " Sh.p.k, i cili ėshtė ankuar pėr Vendimin e Komisionit te Vleresimit te Ofertave datė 25.02.2019, pėr moskualifikimin e tij.
  Ankesa ka marrė pėrgjigje nė datėn 07.03.2019.
  Me Vendimin datė 07.03.2019, Komisioni i shqyrtimit tė ankesės, vendosi tė pranojė Ankesėn ; tė anulojė vendimin e Komisioni i Vleresimit te Ofertave mbi skualifikimin e oe "L’Angolo " Sh.p.k , duke marrė parasysh ankesėn dhe argumentat e paraqitura nė tė dhe tė kualifikojė kėtė oe, me ofertėn ekonomike mė tė ulėt, kualifikim i cili u pasqyrua nė sistemin elektronik tė prokurimit.
  Tėrheqja nga ofertuesi i shpallur fitues "L’Angolo " Sh.p.k eshte bere me shkrese zyrtare ne daten 20.03.2019, ora 16.05. Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. A.K.M Albanian Investment Group SHPK :
  • Komisioni i Vleresimit te Ofertave nėpėrmjet njė mesazhi elektronik nė sistem , nė datėn 22.02.2019, i kėrkoi ofertuesit "A.K.M ALBANIAN INVESTMENT GROUP" Sh.P.K korrigjimin e gabimeve aritmetike tė ofertės: ” Oferta rezulton me gabime aritmetike”.
  • Ofertuesi ėshtė pėrgjigjur nė datėn 25.02.2019, nėpėrmjet njė mesazhi nė sistemin elektronik dhe ka njoftuar pėr terheqje nga tenderi.

  2. "CMC Group" Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse xhiroja mesatare vjetore , e paraqitur nga oe, e realizuar nė vitin 2017 ėshtė 1.524.110 leke, pra mė e vogėl se vlera e kėrkuar prej 1.600.000 Lekė.

  3. Denisa Beshaj :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.

  4. "Novakti" Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 8 e DT, lidhur me paraqitjen e katalogut ku tė paraqiten qartė specifikimet teknike tė mallrave qė do tė ofrohen sipas kėrkesave tė UKKO.
  • OE ka dorėzuar vetėdeklaratėn me shkrim tė subjektit, sipas formatit tė vjetėr dhe jo sipas formatit tė Shtojcės 5 tė DT.

  5. "Paera" Sh.p.k, :
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 2, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti katalog ku tė paraqiteshin qartė specifikimet teknike tė baterive qė do tė ofroheshin sipas specifikimeve tė kėrkuara nė DT.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti xhiron mesatare vjetore , tė realizuar nė vitin 2018 .
  • OE ka dorėzuar vetėdeklaratėn me shkrim tė subjektit, sipas formatit tė vjetėr dhe jo sipas formatit tė Shtojcės 5 tė DT.

  6. Vaske Gaqi : • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, lidhur me ”pėrvojėn pėr furnizimet e mėparshme tė ngjashme me objektin e kėtij tenderi pėr bateri pėr matėsat e ujit elektronike , me vlerė jo mė tė vogėl se 640.000 lekė, tė kryera gjatė tre viteve tė fundit”.
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti xhiron mesatare vjetore , tė realizuar nė vitin 2018 .

  7. Integrated Technology Services Sh.p.k:
  • Ofertuesi nuk pėrmbush Kriterin e veēantė ekonomik tė kualifikimit , pika 1, Shtojca 8 e DT, sepse nuk paraqiti xhiron mesatare vjetore , tė realizuar nė vitin 2018 . Formulari i Deklarimit tė TVSH-sė, me tė cilin OE deklaron tė ardhurat e muajit Dhjetor 2018 dorėzohet brenda datės 14 Janar 2019 dhe Deklarimi i kontributeve te sig. shoq e shendetesore tė OE dorezohet brenda datės 20 Janar 2019 dhe gjenerimi i xhiros 2018 ėshtė i mundur.
  • OE ka dorėzuar vetėdeklaratėn me shkrim tė subjektit, sipas formatit tė vjetėr dhe jo sipas formatit tė Shtojcės 5 tė DT .
  Arsyeja e Anulimit Sepse tė gjithė ofertuesit e kualifikuar tė shpallur fitues janė tėrhequr nga nėnshkrimi i kontratės
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.14 - Dt.08-04-2019
  Fitues date 25-03-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data