Open Procurement Albania

Blerje bojra kancelari per zyrat per vitin 2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Elbasan
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Objekti i Tenderit Blerje bojra kancelari per zyrat per vitin 2019
Nr. Reference REF-07583-02-12-2019
Vlera / Fondi Limit 1 399 929,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues 4 K shpk
Adastra shpk
Artan Llozana
Blueprint Technologies
Euro print shpk
Info soft office shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfoSoft Office
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 771,771
  Data e shpalljes sė fituesit 11-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shoqeria “4 K” shp.k. - Nuk permbush piken 1/c te kritereve te vecanta te kualifikimit (vertetim OSHEE). Vertetimi I OSHEE eshte me date ne muajin janar dhe nuk verteton pagesen e muajit te fundit.
  - OE nuk ka paraqitur deklaraten e cilesise.

  2. Operatori ekonomik “ADASTRA” shpk :
  - nuk permbush piken 2.3.2 te kritereve te vecanta te kualifikimit, kapaciteti teknik (shtojca nr.9)
  - oferta ekonomike ka marzh gabimi me te madh se 2% e fondit limit.

  3. Operatori ekonomik “Artan Llozana” :
  - Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion ekonomiko financiar teknik.
  5. Operatori ekonomik “Europrint” sh.p.k :
  - Piken 1/c te kritereve te vecanta te kualifikimit (vertetim OSHEE). Vertetimi I OSHEE eshte me date ne muajin janar dhe nuk verteton pagesen e muajit te fundit
  - Gjithashtu OE i mungon bilanci i vitit 2016 , ndersa bilanci 2015, vitit 2017 I mungon dokumentacioni konfirmimi nga drejtoria e tatimeve.
  - OE ka paraqitur fature tatimore pa firme dhe vule per furnizime te ngjashme.
  - Nuk ka paraqitur shtojcen 9 sipas pikes 2.3.2 “Specifikimet teknike” e miratuar nga operatori ekonomik (e firmosur dhe e vulosur)”
  - Nuk ka paraqitur shtojcen 10 sipas pikes 2.3.3 “Grafiku i Lėvrimit” ,e miratuar nga operatori ekonomik (e firmosur dhe e vulosur)”
  - Nuk ka paraqitur deklaraten per cilesine dhe origjinen e mallrave sipas pikes 2.3.4 “Operatori ekonomik ofertues duhet tė paraqesė deklaratė pėr cilėsinė dhe origjinėn e mallrave, objekt i kėtij prokurimi” te kapacitetit teknik.
  - OE nuk ka paraqitur mostrat diten e hapjes se tenderit sipas pikes 2.3.5 te kapacitetit teknik kerkuar ne dokumentat standarte te tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data