Open Procurement Albania

Ndertim i rrjetit shperndares ne zonen Kthesa e Ariut dhe koderlore, Nj.adm.Sukth,Bashkia Durres

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Ndertim i rrjetit shperndares ne zonen Kthesa e Ariut dhe koderlore, Nj.adm.Sukth,Bashkia Durres
Nr. Reference REF-12795-03-07-2019
Vlera / Fondi Limit 15 130 111,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Al – Asfalt SHPK
Eurondėrtim 2000 SHPK
LIQENI VII SHPK & NDERTIMI SHPK
SIRETA 2F SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIQENI VII - NDERTIMI shpk
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14 767 251,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17720702
  Data e lidhjes sė kontratės 10-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Afati pėr realizimin e punes ėshtė 50 ditė kalendarike nga dita e neserme e punes nga data e lidhjes sė kontratės.
  Afati I lėvrimit te fondeve do te jete 12 muaj nga perfundimi I realizimit me sukses te kontrates.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Skualifikohen Operatoret ekonomik si me poshte:

  1. Operatori ekonomik SIRETA 2F ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  Kriteret e Vecanta te Kualifiimit
  • Per Kapacitetin Teknik pika 2.3/ pasi; punėt e ngjashme tė paraqitura nga operatori nuk i pėrmbahen objektit tė prokurimit.
  • Per Kapacitetin Teknik pika 3.3/ pasi; deshmit e kualifikimit te sikurimit teknik, te punojesve te paraqitur nga operatori ekonomik i ka perfunduar afati perpara dites se hapjes se ofertave.
  • Per Kapacitetin Teknik pika 4 pasi: nuk ka paraqitur makineritė dhe pajisjet e kerkuara ne DST: Pirun (min 6 ton) cope 1.

  2. Operatori ekonomik “EURONDERTIM 2000” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2 pasi : nuk ka paraqitur certifikaten ISO BS-EN 13331-1:2002 Standart per ndertimin dhe riparimin e kanaleve betonit .
  • Kapacitetin Teknik pika 3.2/ pasi; Mjekut te shoqerise i ka skaduar urdheri i mjekut me date 7.4.2019.
  • Per Kapacitetin Teknik pika 4 pasi: nuk ka paraqitur makineritė dhe pajisjet e kerkuara ne DST: mungon 1 Kamioncin vetshkarkuese(1-3 ton) .Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne dst per nje fadrome. Nuk ka paraqitur Autofshes , Grejder, Rrul me goma (6-12 ton), Autobot Uji, Pirun, Autopomp, Mungon 1 aparat saldimi per tuba PE.

  3. Operatori ekonomik “AL-ASFALT ” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 2 pasi: nuk ka paraqitur certifikaten ISO 8000-2014 (Standart per menaxhimin dhe pergjegjesin sociale) dhe BS-EN 13331-1:2002 (Standart per ndertimin dhe riparimin e kanaleve betonit.)
  • Kriteret e vecanta te kualifikimit pika 3.1/ pasi: nuk ka paraqitur Ekspert Zjarrfiksi 1 punonjės. Ekspert Mjedisi me Ēertifikate per Vleresimin e Ndikimit ne Mjedis 1 punonjės. Teknike ndertimi 2 punonjės.
  • Kapacitetin Teknik pika 3.2/ pasi; nuk ka paraqitur Mjekun.
  • Kapacitetin Teknik pika 3.3 / pasi; nuk ka paraqitur 10 punonjes me deshmi kualifikimi te sigurimit teknik .
  • Kapacitetin Teknik pika 3.4 pasi: ska paraqitur kordinator per realizimin e punimeve.
  • Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi: nuk ka paraqitur asnje makineri.
  • Kapacitetin Teknik pika 5 / pasi: nuk ka paraqitur autorizimi prodhuesi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.24 - Dt.17-06-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data