Open Procurement Albania

Blerje tuba rakorderi dhe aksesorė tė tjerė pėr UKT SHA

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje tuba rakorderi dhe aksesorė tė tjerė pėr UKT SHA
Nr. Reference REF-40219-06-01-2016
Vlera / Fondi Limit 117 629 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-06-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-06-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 29-06-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ATLAS.GRUP.PISHINA SHPK
VIBTIS SHPK & AlbStar SHPK
FUSHA SHPK & KROI-OS SHPK
SI.SI.-AL SHPK
Edvin Popa
FAT-Group SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA - KROI - OS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 114 069 210,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “ATLAS.GRUP.PISHINA” Shpk
  Skualifikuar si pasojė e tėrheqjes sė ofertės sė tij ekonomike nga kjo procedurė prokurimi.

  2. Operatori ekonomik JV“VIBTIS” Shpk & “AlbStar” Shpk
  Ka mangėsi nė dokumentacionin e kėrkuar nė Dokumentat e Tenderit nė pėrputhje me Kriteret e Pėrgjithshme dhe tė Veēanta tė Pranimit/Kualifikimit si mė poshtė:
  a. Nuk plotėson kritetin e vendosur nė pikėn 2.3.7 i cili sanksionon ”Operatori ekonomik duhet tė paraqesė ditėn dhe orėn e zhvillimit te proēedurės mostra pėr te gjitha mallrat”, pasi vetė pėrfaqėsuesi me autorizim Z.Gazmir Hoxha, i shoqėrisė “VIBTIS” sh.p.k, ka deklaruar qė nuk ka paraqitur shirit sinjalizues.
  b. Shoqėria Albstar nuk ka paraqitur Vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr Bashkinė Tiranė, kriter i vendosur nė pikėn 2.1.2 tė DST i cili sanksionon ”Vėrtetim lėshuar nga Komuna ose Bashkia pėr shlyerjen e taksave vendore tė parashikuara nga Pushteti Vendor pėr vitin 2015, si pėr NIPT-in kryesor ashtu edhe pėr NIPT-et sekondare.

  3. Operatori ekonomik “SI.SI.-AL” Shpk
  Ka mangėsi nė dokumentacionin e kėrkuar nė Dokumentat e Tenderit nė pėrputhje me Kriteret e Pėrgjithshme dhe tė Veēanta tė Pranimit/Kualifikimit si mė poshtė:
  - Nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr tė provuar se plotėson kriteret e pėrgjithshme dhe tė veēanta tė pranimit/kualifikimit tė pėrcaktuara nė shtojcėn 8-tė, tė dokumentave tė tenderit me objekt: “Blerje tuba rakorderi dhe aksesorė tė tjerė pėr UKT sh.a.”

  4. Operatori ekonomik Edvin Popa p.f.
  Ka mangėsi nė dokumentacionin e kėrkuar nė Dokumentat e Tenderit nė pėrputhje me Kriteret e Pėrgjithshme dhe tė Veēanta tė Pranimit/Kualifikimit si mė poshtė:
  Nuk ka paraqitur asnjė dokument pėr tė provuar se plotėson kriteret e pėrgjithshme dhe tė veēanta tė pranimit/kualifikimit tė pėrcaktuara nė shtojcėn 8-tė, tė dokumentave tė tenderit me objekt: “Blerje tuba rakorderi dhe aksesorė tė tjerė pėr UKT sh.a.”

  5. Operatori ekonomik “FAT-Group”Shpk
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i Njoftimit te Kontrates
  Shpallja e Fituesit Nr.29 - Dt.25-07-2016
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data