Open Procurement Albania

Zevendesim i linjes Belsh-Cepe

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Belsh
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Belsh
Objekti i Tenderit Zevendesim i linjes Belsh-Cepe
Nr. Reference REF-16395-04-02-2019
Vlera / Fondi Limit 20 806 185,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Franko Konstruksion SHPK & Ergi SHPK
Fled SHPK
Boshnjaku SHPK
Viante SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FRANKO CONSTRUCTION - Ergi SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 20 542 419,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 24650902.8
  Data e lidhjes sė kontratės 24-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 40 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Fled shpk:
  • Asnje nga punimet e paraqitura nga operatori ekonomik nuk konsiderohet i ngjashem.
  • Operatorie konomik nuk ka arritur te paraqese autorizim te prodhuesit/ve/ distributor/ve per mallrat qe jane zera ne preventiv,material hidraulike, pjese e objektit te prokurimit.
  • Nuk ka paraqitur mostra te tubacioneve perkatese ne gjatesine jo me pak se 60 cm te shoqeruar me certifikaten ISO te cilesise se tyre. Mostrat do tu kthehen menjehere nga AK pasi te kontrollohen dhe te mbahet proces-verbal per kete qellim.

  2. Boshnjaku shpk:
  • Operatori ekonomik ka paraqitur Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė I regjistruar nė Shqipėri ku provohet pagesa e faturavet e energjise duke perfshire muajin Shkurt.
  • Asnje nga punimet e paraqitura nga operatori ekonomik nuk konsiderohet i ngjashem.
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur nė stafin e punonjesve te pasqyruar e ne list pagesat e shoqėrisė pėr gjashte muajt e fundit .
  • Operatori ekonomik nuk ka arritur te paraqese autorizim te prodhuesit/ve/distributor/ve per mallrat qe jane zera ne preventiv, material hidraulike, pjese e objektit te prokurimit.
  • Operatori ekonomik nuk ka plotesuar kerkesen: Deri diten e hapjes se ofertave duhet te dergohen ne zyren e protokollit te autoritetit kontyraktor mostra te tubacioneve perkatese ne gjatesine jo me pak se 60 cm te shoqeruar me certifikaten ISO te cilesise se tyre. Mostrat do tu kthehen menjehere nga AK pasi te kontrollohen dhe te mbahet proces-verbal per kete qellim.

  3. Viante shpk:
  Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.27 - Dt.08-07-2019
  Projekti

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data