Open Procurement Albania

Blerje goma

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues ECO Tirana
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje goma
Nr. Reference REF-18865-04-18-2019
Vlera / Fondi Limit 3 023 138,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues A.K.M. Albanian Investmernt Group
Alked Kopaci
EXIMOIL
GAJD Company
KADIU
KLOSI-R COMPANY
KUJTIMI 06
RA-MI KOMPANI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KADIU
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 500 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3000480
  Data e lidhjes sė kontratės 08-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Alked Kopaci :
  • Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.1. pasi nuk ka paraqitur kontraten per furnizimet e ngjashme te paraqitura me institucionet shteterore.

  2. EXIMOIL :
  • Operatori ekonomik ka paraqitur vertetim nga OSHEE per vetem nje kontrate energjie, por ne QKB rezulton me dy adresa te ushtrimit te aktivitetit.
  • Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.4. pasi Certifikimi ISO eshte paraqitur certifikimi i prodhuesit, nuk eshte paraqitur asnje dokument qe tregon lidhjen e prodhuesit me operatorin.
  • Mungon vertetim perkthimi dhe noterizim i dokumentit, Certifikimi ISO i prodhuesit ka skaduar vlefshmerine e tij me date 14.09.2018.

  3. GAJD Company :
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e pergjithshme te kualifikimit, operatori ka detyrime tatimore per tatimin mbi fitimin.Operatori ekonomik ka paraqitur vertetim nga OSHEE per vetem dy kontrata energjie, por ne QKB rezulton me tre adresa te ushtrimit te aktivitetit.

  4. KLOSI-R COMPANY :
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kriterin e pikes 2.3.4. pasi nuk ka paraqitur certifikim ISO te operatorit por ka paraqitur certifikimin ISO te prodhuesit dhe autorizim prodhuesi, dokumenta te pa noterizuara.

  5. RA-MI KOMPANI :
  • Operatori ekonomik nuk ploteson kriterin e pikes 2.3.4. pasi nuk ka paraqitur certifikim ISO te operatorit por ka paraqitur certifikimin ISO te prodhuesit dhe autorizim prodhuesi, dokumenta te pa noterizuara.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data