Open Procurement Albania

Blerje instalim elektropompa

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje instalim elektropompa
Nr. Reference REF-22355-05-16-2019
Vlera / Fondi Limit 3 257 933,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues VASAA
NOVAMAT
A. 91
ILVA ELEKTRIK
SENKA
EIDON GRUP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VASAA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 322 100,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2786520
  Data e lidhjes sė kontratės 23-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Me date 18.06.2019 eshte paraqitur ankese nga operatori ekonomik pjesmarres ne procedure NOVAMAT, duke kundershtuar kualifikimin e operatorit tjeter VASAA.
  Me date 25.06.2019 UKSH i kthen pergjigje Ankimuesit, duke mos marre ne konsiderate ankesen e bere. Kthimi I pergjigjes eshte bere ne menyre elektronike ne adresen e e-mail te shoqerise dhe fizikisht me poste.
  Ne baze te nenein 63 te LPP-se ankimuesi ka patur 10 dite kohe per tu ankuar ne Komisionin e Prokurimit Publik, kete te drejte ankimuesi nuk e ka ushtruar.

  Nuk jane kualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:
  1. Shoqeria “SENKA ”:
  Ky operator te kriteret te vecanta nuk permbush:
  Kriterin 2.3 ‘Per kapacitetin teknik” pika 2.3.4-“Ofertuesi duhet te paraqese autorizim prodhuesi per mallrat objekt i kontrates,te perkthyer dhe noterizuar”,pasi operatori nuk e ka paraqitur fare autorizimin e prodhuesit.

  2. Shoqeria “EIDON GRUP:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike dhe nuk permbushe asnje kriter.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.30 - Dt.29-07-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data