Open Procurement Albania

Pastrimi i kanalit tek ish- Fusha e Aviacionit dhe transporti i dherave e mbeturinave te ndertimit PK1-PK8 L=2350m

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Pastrimi i kanalit tek ish- Fusha e Aviacionit dhe transporti i dherave e mbeturinave te ndertimit PK1-PK8 L=2350m
Nr. Reference REF-24322-05-29-2019
Vlera / Fondi Limit 2 366 910,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 10-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 2 N
ASI-2 A CO
BEQIRI
SHENDELLI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2 N
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 796 730,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Duke filluar nga momenti i nenshkrimit te kontrates sipas grafikut te punimeve.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. “ASI-2 A CO” shpk :
  -Kapaciteti teknik 2.3/5 operatori deklaron stafin teknik te kerkuar por nuk verteton siguracionin ė stafit per periudhen ė kerkuar(Janar 2018 -Prill 2019).
  -Kapaciteti teknik 2.3/6 nuk verteton se dy drejtuesit teknik figurojne ne liste pagesat gjate gjithe periudhes se kerkuar(Janar 2018 -Prill 2019).
  -Kapaciteti teknik 2.3/7 nuk paraqet analize cmimesh ne preventiv.
  -Kapaciteti teknik 2.3/8 ne deklaraten ė paraqitur per mjetet ė kerkuara nuk permbush llojin dhe sasine ė tyre.
  -Kapaciteti teknik 2.3/9 paraqet dokumenta shoqerues per njerin mjetit kamion mbi 7,5ton nga dy te kerkuar,MK 4439 A,mungon paraqitja ė takses se shlyer ė mjetit.

  2-''SHENDELLI'' shpk :
  -Kapaciteti teknik 2.3/3,b nuk ka paraqitur liste pagesa per periudhen (Janar 2018 -Prill 2019)
  -Kapaciteti teknik 2.3/6 nuk verteton se dy drejtuesit teknik figurojne ne liste pagesat.
  -Kapaciteti teknik 2.3/7 nuk paraqet analize cmimesh ne preventiv.
  -Kapaciteti teknik 2.3/9 nuk paraqet dokumenta shoqerues te mjeteve te deklaruara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data