Open Procurement Albania

Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko.
Nr. Reference REF-24585-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 12 560 772,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Leon Konstruksion shpk
BE-IS shpk
MF Invest Group shpk & Mane/S SHPK
SIRETA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BE-IS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 717 291,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14060749.2
  Data e lidhjes sė kontratės 19-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 20 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  jane skualifikuar operatoret ekonomik:
  1. Leon Konstruksion shpk, per arsyet e meposhtme:
  a- Operatori ekonomik ka pėrllogaritur gabim vlerėn totale tė ofertės pa tvsh pėr , shkak se nė deklarimin e ofertės sipas shtojcės 1 nuk ka pėrfshirė vlerėn e fondit rezervė prej 5 %.
  b- Nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  2.MF Invest Group shpk & MANE/S shpk, per arsyet e meposhtme:
  a- Nuk plotėson Kriteret e Veēanta pėr Kualifikim pika 1 gėrma “d” tė vendosur nė DST.
  b- Nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  1. Sireta 2-F sh.p.k, per arsyet e meposhtme:
  a- Nuk ka plotėsuar vlerėn e ofertės pėr proēedurėn objekt prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.30 - Dt.29-07-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data