Open Procurement Albania

Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare"

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare"
Nr. Reference REF-24634-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 99 902 997,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues AGI KONS
INTEGRATE TECHNOLOGY
ERMI – PUMP
METEO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Integrated Technology Services - Energy 2 SRL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 93970962.45
  Data e shpalljes sė fituesit 17-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar:
  1. “ERMI – PUMP” shpk :
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin teknik dhe financiar tė kėrkuar nė dokumentat standarte tė tenderit tek kriteret e vecanta tė kualifikimit
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur Formular vlerėsimi sipas Shtojcės 9; Deklaratė mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 10, Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.

  2. AGI KONS” SH.P.K. :
  Operatori ekonomik nuk pėrmbush kriterin e pėrcaktuar nga autoriteti kontraktor nė dokumentat e tenderit pėr
  - Paraqitjen e 3 kamionave me kapacitet mbajtės min.3.5 ton dhe max 5 ton pasi nga 3 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamiona.
  - Paraqitjen e 3 kamionēinave me kapacitet mbajtės min.1.5 ton dhe max 2 ton pasi nga 3 kamiona tė kėrkuar, shoqėria ka paraqitur me dokumentacion tė rregullt nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamioncina.

  3. Oferta e paraqitur nga “METEO” SH.P.K. :
  Operatori Ekonomik “Meteo” shpk s’kualifikohet pasi nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data