Open Procurement Albania

Ndertim rrjet ujesjellesi ne bllokun e kufizuar nga rruget "Lunxheria ,Durresi, Koka-Kola, Laknas"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndertim rrjet ujesjellesi ne bllokun e kufizuar nga rruget "Lunxheria ,Durresi, Koka-Kola, Laknas"
Nr. Reference REF-24596-05-30-2019
Vlera / Fondi Limit 45 203 487,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Leon Konstruksion shpk
4 AM shpk
KUPA Shpk
INA shpk
Bami shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KUPA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 37 736 110,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 45283332
  Data e lidhjes sė kontratės 07-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik:
  1. Leon Konstruksion Shpk, per arsyet e meposhtme:
  a. Nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  2. Bami shpk, per arsyet e meposhtme:
  a. Nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik, nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  3. INA shpk, per arsyet e meposhtme:
  a. Operatori ekonomik ka bere kerkese per tu terhequr.
  4. 4-AM, per arsyet e meposhtme:
  a. Operatori ekonomik ka bere kerkese per tu terhequr.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.29 - Dt.22-07-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.33 - Dt.19-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data