Open Procurement Albania

Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit
Nr. Reference REF-22998-05-21-2019
Vlera / Fondi Limit 12 886 343,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues MF Invest Group & “MANE/S
SENKA
ARB TRANS
L.T.E Construksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L.T.E CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11,904,218.00 
  Data e shpalljes sė fituesit 08-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14285061.6
  Data e lidhjes sė kontratės 15-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i operatorėve ekonomik “MF Invest Group” shpk & “MANE/S” shpk :
  “MF INVESTEMENT GRUP ” SHP.K nė kontratat e paraqitura pėr plotėsimin e kriterit mbi pėrvojėn e mėparėshmė si punė tė ngjashme nuk ka paraqitur asnjė kontratė me objekt Ndertim Rrjet Ujesjellesi dhe si rrjedhojė pėrkatėsishtė duke ju referuar Preventivit tė kėtij objekt prokurimi “ MF Investement Group ” sh.p.k si pėrfaqėsues I B.O.E “MANE/S ” SHP.K & MF INVESTEMENT GROUP nuk ka paraqitur kontratė tė ngjashme shme me zėrat nė preventive.
  Si rrjedhojė ky OE nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, pika 1/b, cka bie nė kundėrshtim me pikėn 1 gėrma (b) tė nenit 46 tė ligjit nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin Publik” i ndryshuar.

  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “ARB TRANS” sh.p.k :
  Nuk ka paraqitur oferet ekonomik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data