Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani
Nr. Reference REF-23003-05-21-2019
Vlera / Fondi Limit 23 997 834,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 22-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues MF Invest Group & “MANE/S SHPK
Kupa SHPK
Pepa Group SHPK
Leon Konstruksion SHPK
AGI KONS SHPK
ARB TRANS SHPK
L.T.E Construksion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L.T.E CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 22 277 966,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 26733559.2
  Data e lidhjes sė kontratės 15-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomik JV “MF Invest Group” shpk & “MANE/S” shpk:
  • Nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.
  • Kriteri i vendosur nga autoriteti kontraktor nė pikėn 14 tė shtojcės 12, “Kapaciteti teknik”, nė dokumentat standarte tė tenderit, nuk mund tė konsiderohet i pėrmbushur, nė lidhje me kamionat me kapacitet mbajtės min 3,5 dhe max 5 si dhe kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtės min 12 dhe max 17 ton me eskavatorin me goma , autobotin e ujit si dhe me autobetonierėn.

  2. Operatori Ekonomik “Kupa” shpk:
  Operatori ekonomik nuk ka arritur tė paraqesė shtojcėn 10 .
  Nė kushtet kur operatori ekonomik nuk ka paraqitur deklaratėn mbi disponimin e makinerive (shtojcėn 10) tregon qartazi se operatori ekonomik Kupa sh.p.k nuk i disponon dhe nuk zotėron kėto mjete pėr tė realizuar kontratėn objekt prokurimi.
  Si rrjedhojė ky OE nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket kapacitetit teknik (disponimin e makinerive) pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi.

  3. Operatori Ekonomik ” Pepa Group” shpk:
  • Nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshėm teknik pėr sa i pėrket Pėrvojės sė suksesshme nė realizimin e Kontratave pune tė ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi.

  4. Operatori Ekonomik ” Leon Konstruksion” shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.

  5. Operatori Ekonomik “AGI KONS” shpk:
  Operatori Ekonomik nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim.

  6. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “ARB TRANS” shpk:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.34 - Dt.26-08-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data