Open Procurement Albania

Mbikqyrje punimesh ne objektin “Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Objekti i Tenderit Mbikqyrje punimesh ne objektin “Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj
Nr. Reference REF-24425-05-29-2019
Vlera / Fondi Limit 945 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 31-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ARENA MK
A &E ENGINEERING
HYDROWATER-ALBANIA & “TOWER
INSTITUTI I KONSULECES NE NDERTIM ''IKN''
NOVATECH STUDIO
UNITEC STUDIO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARENA MK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 846,238.30 
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1015486
  Data e lidhjes sė kontratės 09-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 8 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skulifikuar:
  1. Bashkimi i shoqerive “HYDROWATER-ALBANIA” dhe “TOWER” :
  • Operatori nuk ka paraqitur ne stafin e tij :Drejtues Teknik Inxhinier Elektrik, por Inxhinier Elektroteknik.
  • Shoqeria HYDROWATER-ALBANIA sh.p.k ka paraqitur nje kontrat bashkepunimi me shoqerinTOWER sh.p.k. , ku :
  Shoqeria HYDROWATER-ALBANIA sh.p.kdo te kryej 51% te sherbimeve si dhe fitimin. Shoqeria TOWER sh.p.k do te kryej 49% te sherbimeve si dhe fitimin.
  Por duke pare stafin e punonjesve Shoqeria HYDROWATER-ALBANIA sh.p.k nuk e ka 51% te stafit te kerkuar

  2. Shoqeria “INSTITUTI I KONSULECES NE NDERTIM ''IKN''”:
  Arsyeja e skualifikimit: Vlera e ofertes se paraqitur nga operatori ekonomik eshte me e vogel se vlera minimale e mbikqyrjes per ndarjen Ndertesat dhe Ndarjet Funksionale te tyre e cila eshte 846238,3 leke .

  . 3. Shoqeria “NOVATECH STUDIO ” :
  Arsyeja e skualifikimit: Operatori ekonomik ofertues nuk ka nje numer mesatar prej 13 punonjesish per periudhen janar 2018 –mars 2019.
  Inxhinieri Hidroteknik nuk ka license profesionale ne fushen e mbikqyrjes se punimeve.

  4. Shoqeria “UNITEC STUDIO ” :
  Arsyeja e skualifikimit: Nuk ka paraqitur sherbime te ngjashme te realizuara gjate tre viteve te fundit. Operatori ekonomik ofertues nuk ka nje numer mesatar prej 13 punonjesish per periudhen janar 2018 –mars 2019.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.15-07-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data