Open Procurement Albania

Rikonstruksion rrjet ujesjellesi Adresa: Rr.'Zogu i Zi-21-Dhjetori, Artan Lenja, Kongresi I Lushnjes, Tirane

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion rrjet ujesjellesi Adresa: Rr.'Zogu i Zi-21-Dhjetori, Artan Lenja, Kongresi I Lushnjes, Tirane
Nr. Reference REF-46639-12-23-2019
Vlera / Fondi Limit 16 172 217,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 27-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Kacdedja Shpk
2 T Shpk
L.T.E Construksion Shpk
Arjeil Shpk
ARB & TRANS-2010 Shpk
Senka Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L.T.E CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 15 101 972,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-02-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 18122366.4
  Data e lidhjes sė kontratės 20-02-2020
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Tė skualifikuar, pėr arsyet si mė poshtė: 1. Oferta e paraqitur nga ”2 T” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik ”2 T”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  2. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Kacdedja” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik “ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Arjeil” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik “Arjeil ”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit.

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Senka” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik “Senka ”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit.

  5. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Arb & Trans 2010” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik “Arb&Trans 2010 ”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.02-03-2020

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data