Open Procurement Albania

Ndertim rrjet ujesjellesi ne Rr.'Xhorxhi Martini', 'Jeronim De Rada','Myrteza Kelliēi'

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndertim rrjet ujesjellesi ne Rr.'Xhorxhi Martini', 'Jeronim De Rada','Myrteza Kelliēi'
Nr. Reference REF-46648-12-23-2019
Vlera / Fondi Limit 10 990 115,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 06-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 2 T Shpk
KMK Shpk & CAUSHI/M Shpk
L.T.E Construksion Shpk
Liqeni VII Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L.T.E CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10 239 448,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12287337
  Data e lidhjes sė kontratės 20-02-2020
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa mbi Vlerėsimin e Ofertave: Mė datė 09.01.2020 ka ardhur ankesė nga OE “Liqeni VII” sha me Nr. K-42 prot., datė 09.01.2020 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me shkresėn me Nr. K-42/1 prot., datė 10.01.2020 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Tė skualifikuar, pėr arsyet si mė poshtė:
  1.Oferta e paraqitur nga BOE”K.M.K” Shpk &”Caushi/M”Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga .BO”K.M.K&”Caushi”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  2. Oferta ekonomike e paraqitur nga operatori ekonomik “Liqeni VII” shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik Liqeni VII ”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket kontrates se ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. Oferta e paraqitur nga”2 T ” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik ”2 T”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.02-03-2020

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data