Open Procurement Albania

Sherbimi i printimit dhe zarfimit te faturave per nevojat e UKD

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Sherbimi i printimit dhe zarfimit te faturave per nevojat e UKD
Nr. Reference REF-46912-12-30-2019
Vlera / Fondi Limit 6 330 816,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 10-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Adel co Shpk
Inform Albania Shpk
Inpress Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ADEL CO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6199833.6
  Data e shpalljes sė fituesit 04-05-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si mė poshtė vijon:
  1 .Operatori ekonomik ‘‘Inform Albania” Shpk
  a. Nė kriteret e veēanta 2.3 Pėr kapacitetin teknik, Pika 6, Kontrata e qerase sė paraqitur nga OE i ka pėrfunfuar afati i vlefshmerisė, objekti i ėshtė dhėnė me qera ‘’Inform Albania’’ si pale e tretė ndėrkohė qė, kontrata e lidhur ndėrmjet ‘’Albdesign’’ dhe Gentian Sula (I cili rezulton te jete pronar I ketij objekti sipas certifikates se pronesise bashkengjitur) ėshtė lidhur me datė 12.12.2013 dhe ka pasur njė afat 3 vjecar, pra ka perfunduar me 12.12.2016. Rrjedhimisht kontrata midis ‘’Albdesign’’ dhe ‘’ADPSS’’ shpk nuk ėshtė e vlefshme.
  b. Pika 9, Siē ėshtė pėrshkruar dhe nė proces-verbalin e mostrave tė paraqitura ditėn e hapjes sė tenderit nr.703 Prot datė 24.02.2020 nė orėn 10:00, mostrat e OE nuk pėrmbushnin specifikimet teknike tė DST, pėrkatėshisht Letra ka gjatėsi mė tė madhe se standarti A4 (210x297mm), Shkrimi ‘’Vlera totale per tu paguar’’nė faqen e brendshme ėshtė bėrė me ngjyrė tė kuqe (jo sipas DST), Pėrsa i pėrket llojit tė letrės se kėrkuar (laserbond 90gsm) u mor njė nga mostrat dhe u dėrgua nė Laborator tė Akredituar pėr verifikim dhe nga Raport Testimi me nr.237 Prot dt.27.02.2020 rezultoi se vlera e peshuar ėshtė 92 g/m2.

  2. Operatori ekonomik ‘‘Inpress” Shpk
  a. Nė kriteret e veēanta 2.3 Pėr kapacitetin teknik , Pika 8, OE nuk ka paraqitur Autorizim Prodhuesi per softin ‘’Sentinel server’’ I cili ka tė drejta tė rezervuara dhe ėshtė nė pronesi tė ‘’e-Paper LTD’’. Nuk ka paraqitur asnje dokumet nga ‘’e-Paper LTD’’ qe autorizon perdorimin apo shitjen e softit.
  b. Pika 9, Siē ėshtė pėrshkruar dhe nė proces-verbalin e mostrave tė paraqitura ditėn e hapjes sė tenderit nr.703/1 Prot datė 24.02.2020 nė orėn 10:00, mostrat e OE pėrmbushnin specifikimet teknike tė DST, por pėrsa i pėrket llojit tė letrės se kėrkuar (laserbond 90gsm) u mor njė nga mostrat dhe u dėrgua nė Laborator tė Akredituar pėr verifikim dhe nga Raport Testimi me nr.235 Prot dt.27.02.2020 rezultoi se vlera e peshuar ėshtė 81 g/m2.
  b. Pika 10 Objekti i Certifikatave ISO 27001 dhe ISO 14298 nuk pėrputhet me objektin e kėsaj procedure prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data