Open Procurement Albania

Shërbime të pastrimit dhe gjelbërimit

Institucioni Prokurues Tirana Parking
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Shërbime të pastrimit dhe gjelbërimit
Nr. Reference REF-54839-03-24-2020
Vlera / Fondi Limit 8 815 389,20
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 25-03-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-04-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-04-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues FUSHA” sh.p.k
Pastrime Silvio” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUSHA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8 758 037,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-05-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 10509645
  Data e lidhjes se kontrates 28-05-2020
  Kohezgjatja e kontrates Deri me 31-12-2020
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik: 1. Pastrime Silvio” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk përmban të gjithë dokumentacionin e kërkuar në dokumentet e tenderit referuar listës së kërkesave të tenderit të shpallur në sistemin elektronik të APP në mbështetje të Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr.914, datë 29.12.2014 për “Miratimin e rregullave të prokurimit publik” (i ndryshuar ) kreu VII neni 66, pika 3.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUSHA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.32 - Dt.01-06-2020

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data