Open Procurement Albania

Blerje karburanti

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodër
Objekti i Tenderit Blerje karburanti
Nr. Reference REF-57021-04-29-2020
Vlera / Fondi Limit 3 771 316,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-04-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-05-2020
Data e mbajtjes se tenderit 11-05-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “KASTRATI” Shpk
“A&T” & “OLSI”
“GEGA CENTER GKB ”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 771 316,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. A&T” & “OLSI”, për këto arsye:
  - Nuk ploteson kriterin e vecnate kualifikues te percaketuar ne Dokumentat Standare te Tenderit “Kerksat e vecanta per kualifikim.
  - Nuk ka paraqitur vertetim leshuar nga ISHTI ne kundershtim me kriterin kualifikues ku thuhet:” Operatori ekonomik duhet te paraqese nje vertetim te leshuar nga ISHTI, qe subjekti ofertues ka tregtuar karburante sipas standarteve te legjislacionit Shqiptar, dhe nuk ka patur penalitete per shkelje te cilesise per vitin 2019“.
  - Asnjera nga shoqerite e bashkimit te perkohshem nuk ka plotesura kriterin kualifikues , ku thuhet” Operatori ekonomik duhet te kete licencë/autorizim lëshuar nga Bashkia Shkodër për tregtim karburanti me pakicë.
  2. “GEGA CENTER GKB ”, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur liense/leje nga bashkia Shkoder ne kundershtim me kriterin kualifkikues, ku thuhet:” Operatori ekonomik duhet te kete licencë/autorizim lëshuar nga Bashkia Shkodër për tregtim karburanti me pakicë.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KASTRATI viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KASTRATI viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KASTRATI viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per KASTRATI viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data