Open Procurement Albania

Loti i I-rė: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Shkoder.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Loti i I-rė: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Shkoder.
Nr. Reference REF-16658-04-04-2019
Vlera / Fondi Limit 3 830 400,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 02-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Nazeri
Trezhnjeva
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3768622.50
  Data e shpalljes sė fituesit 19-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Mė datė 20.05.2019, ka paraqitur ankesė operatori ekonomik “Trezhnjeva” sh.p.k. NIPT K19303605O. Brenda afateve tė parashikuar nga LPP-ja, mė datė 28.05.2019 i ėshtė kthyer pėrgjigje operatorit ankimues.

  Mė datė 05.06.2019 pranė autoritetit tonė kontraktor, ka ardhur nga KPP-ja vendimi Nr. 983/1 prot. Datė 03.06.2019, mė objekt: Urdhėr pėr pezullim procedure prokurimi, shqyrtim nė themel, lidhur me kėtė procedurė prokurimi. Nė zbatim tė kėti vendimi ėshtė dėrguar pranė KPP_sė i gjithė informacioni i kėrkuar lidhur me procedurėn.
  Nė pėrfundim tė hetimit administrativ, KPP-ja me Vendimin Nr. 443/2019, datė 11.07.2019, ka vendosur tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Trezhnjeva” sh.p.k., duke lejuar nė kėtė mėnyrė AK “Posta Shqiptare” sh.a tė vazhdojė me hapat e mėtejshėm tė procedurės sė prokurimit.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtem:
  “Trezhnjeva” sh.p.k.
  - Operatori “Trezhnjeva” sh.p.k. Nga shqyrtimi i ofertės ekonomike, rezulton se nuk ishin parashikuar detyrimet minimale ligjore nė pėrputhje me pėrcaktimet nė dokumentat e procedurės sė prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i kontrates ROJE 1.3.A 4 LOTE.doc
  DOKUMENTA STANDRTE ROJE 1.3.A SHKODER DURRES GJIROKASTER KORĒE.doc
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data