Open Procurement Albania

BLERJE MATERIALE PĖR NĖNSTACIONET

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit BLERJE MATERIALE PĖR NĖNSTACIONET
Nr. Reference REF-21392-05-10-2019
Vlera / Fondi Limit 99 381 400,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-06-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-06-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues NOVAMAT
VIBTIS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VIBTIS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 97 393 771,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 116872525.2
  Data e lidhjes sė kontratės 30-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Vendimi i komisionit te shqyrtimit te ofertave Nr.4985/4 Prot Dt. 29.07.2019.
  Ėshtė s’kualifikuar OE “NOVAMAT” sh.p.k :
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.2, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse per mallrat paisje per OPGW, ofertuesi, ka paraqitur nje autorizim nga Albanian Fiber Systems si rishites i prodhuesit “Youxin”, por katalogjet e mallrave per paisje per OPGW te paraqitura, jane te prodhuesit “Fujikura”, prej te cilit as ne menyre te terthorte as te drejtperdrejte, ofertuesi “Novamat” shpk, nuk ka autorizim per te paraqitur mallrat e ketij prodhuesi.
  • Nuk ka permbushur piken 2.3.4, “Per kapacitetin teknik” te kritereve te vecanta te kualifikimit, sepse nuk ka perkthyer ne gjuhen shqipe katalogjet per Celes 110 kV (tre fazor), tip 3AP1 FG te prodhuesit Siemens; Transformatore rryme 6 kV 300/5A, tip STEM, te prodhuesit FMT; Transformatore tensioni 6 kV, tip JNT, te prodhuesit FMT si dhe katalogjet e paisjeve per OPGW. Kjo ne kundershtim me: i) piken 4.6 “Gjuha(-ėt) pėr hartimin e ofertave ose kėrkesave pėr pjesėmarrje” te njoftimit te kontrates ne DST, ku eshte percaktuar vetem gjuha shqipe si gjuhe pėr hartimin e ofertave ose kėrkesave pėr pjesėmarrje dhe ii) Kriteret e pėrgjithshme tė pranimit/kualifikimit, citojme “Nėse gjuha e pėrdorur nė procedurė ėshtė gjuha shqipe, atėherė dokumentat nė gjuhė tė huaj duhet tė shoqėrohen me njė pėrkthim tė noterizuar nė gjuhėn shqipe”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Formulari_i_njoftimit_te_kontrates.doc
  DST-Materiale_nenstacione Finale.docx
  njoftim fituesi.doc
  DST-Materiale_nenstacione Finale.docx
  Modifikim materiale nenstacionie finale.docx
  Vendim KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data