Open Procurement Albania

Sherbim i internetit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Sherbim i internetit
Nr. Reference REF-22341-05-16-2019
Vlera / Fondi Limit 2 492 400,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Abcom
Altelecom
Mobitel
Teeb Center
Abissnet
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBTELECOM SHA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 895 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2274000
  Data e lidhjes sė kontratės 28-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertueit e meposhtem.

  1. Bashkimi i Operatoreve ekonomike “Mobitel” shpk dhe “Ervin Luzi” :
  - Operatori ekonomik nuk ploteson Kriteret e Vecanta te Kualifikimit. Operatori nuk ploteson piken 2.1.b dhe c per kapacitetin ligjor/professional pasi Ēertifikatat te paraqitur nga Operatori ekonomik jane fotokopje dhe te pa noterizuar sipas percakimeve ne DST.
  - Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.2.b per kapacitetin ekonomik dhe financiar pasi bilanci i paraqitur nuk shoqerohet me konfirmim nga autoritetet perkatese ashtu sikurse eshte kerkuar ne DST.
  - Operatori ekonomik nuk ploteson piken 2.3.c per kapacitetin teknik pasi jane kerkuar qe operatori ekonomik te kete te punesuar dy inxhinier elektronik. Operatori nuk ka paraqitur dokumentacion per dy inxhiniera elektronike.

  2. Operatori ekonomik “Teeb Center” shpk :
  - Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e pergjithshme te pranimit/kualifikimet pasi dokumentacioni I paraqitur per pikat 1.a, b, c, ē nuk eshte I vulosur.
  - Operatori ekonomik nuk ploteson kriteret e vecanta te kualifikimit. Dokumentacioni I paraqitur per pikat 2.a, c dhe d nuk ka vule nga operatori. Nuk eshte paraqitur dokumentacion per piken 2.b
  - Operatori nuk ka paraqitur dokumentacion per Kapacitetin ligjor dhe professional pikat 2.1.b dhe c.
  - Operatori nuk ploteson piken 2.2.b per kapacitetin ekonomik dhe financiar pasi ska paraqitur konfirmim se bilanci eshte paraqitur prane autoriteteve perkatese.
  - Operatori nuk ploteson piken 2.3.b dhe c te kapacitetit teknik pasi ska paraqitur dokumentacionin perkates.

  3. Operatori ekonomik “Abissnet” shpk :
  - Operatori ekonomik nuk ka permbushur Kriteret e pergjithshme te parnimit/kualifikimit pasi nuk ka paraqitur dokumentacion per pikat b, c, ē dhe d te kritereve te pergjithsme.
  - Operatori nuk ka parqitur dokumentacion per pikat 2.a, 2.b, 2.c dhe 2.d. te kritereve te vecanta te kualifikimit.
  - Operatori ekonomik nuk ka permbushur kriteret per kapacitetin teknik pika 2.3.a sepse ska paraqitur dokumentacionin e kerkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Sherbim i internetit.docx
  4.DST- Sherbim i internetit.docx
  11. Njoftimi i fituesit- Sherbim i internetit.docx
  4.DST- Sherbim i internetit.docx
  shtojce ne DST.docx
  Njoftimi i lidhjes se kontrates-Sherbim i internetit.docx
  shtojce ne DST.docx
  4.DST- Sherbim i internetit.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data