Open Procurement Albania

Loti i Parė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Shkodėr, Lezhė, Mat dhe Kukės

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Loti i Parė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Shkodėr, Lezhė, Mat dhe Kukės.
Burimi i financimit: Financuar nga tė ardhurat e shoqėrisė Posta Shqiptare sh.a.
Nr. Reference REF-31090-07-22-2019
Vlera / Fondi Limit 32 277 998,70
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues Aurora Konstruksion
Ante-Group
Colombo
Company Riviera 2008
Elda – VL
Eral Construction Company
Inerti
KACDEDJA
KEVIN CONSTRUCTION
Mela & Alb Shpresa Shpk & Mela Shpk & Alb Shpresa
SENKA
Sardo
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KEVIN CONSTRUKSION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 22641847.41
  Data e shpalljes sė fituesit 03-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 27170216.89
  Data e lidhjes sė kontratės 03-03-2020
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:

  1. “Aurora Konstruksion” Shpk & SAG shpk:
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės me vlerė 29,155,833.00 leke (Njezet e nente milion e njeqind e pesedhjete e pese mije e teteqind e tridhjete e tre leke ) lekė pa T.V.SH. tė paraqitur nė tender, rezulton qė i nuk i pėrmbush kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim dhe konkretisht:
  - Formulari i ofertes nuk eshte sipas shojces 1
  Pėr sa mė sipėr, nė zbatim tė nenit 53, pika 3 e ligjit nr. 9643, date 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik”, te ndryshuar, ku parashikohet se: “Autoriteti kontraktor vlerėson njė ofertė tė vlefshme, vetėm nėse ajo ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat dhe specifikimet e pėrcaktuara nė njoftimin e kontratės dhe nė dokumentat e tenderit”, rezulton qė oferta e bashkimit tė operatorit ekonomik nuk kualifikohet.

  2.Operatori ekonomik “Ante-Group” Shpk :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės me vlerė 28,915,618.5 (njezet e tete milion e nenteqind e pesembedhjete mije e gjashteqind e tetembedhjete pike pese) lekė pa T.V.SH. tė paraqitur nė tender, rezulton qė i nuk i pėrmbush kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim dhe konkretisht:
  - Formulari i ofertes nuk eshte sipas shojces 1 pasi ka gabim aritmetik
  %. - Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pika 2 pasi operatori ekonomik shpk nuk ka paraqitur punonjės Zjarrfikes tė pajisur me leje per ushtrimin e profesionit dhe me licencė; (LICENCE MKZ NE FUSHEN E MBROJTJES NGA ZJARRI DHE SHPETIMI nga QKL) si kurse kėrkohet nė Dst por leja per ushtrimin e profesionit e paraqitur ėshtė nė emėr tė subjektit dhe jo nė emėr tė punonjėsit.
  - Nuk ka paraqitur grafik lėvrimi sikurse ėshtė kėrkuar nė shtojcėn 13 tė dokumentave standarte tė tenderit.
  3.Operatori ekonomik “Colombo” Shpk :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės me vlerė 22, 967, 920 ( njezet e dy milion e nenteqind e gjashtedhjete e shtate mije e nenteqind e njezete) lekė pa T.V.SH. tė paraqitur nė tender, rezulton qė i nuk i pėrmbush kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim dhe konkretisht:
  - Formulari i ofertes nuk eshte sipas shojces 1
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pika 2 pasi operatori ekonomik “Colombo” shpk nuk ka paraqitur Zjarrfikes pajisur me leje per ushtrimin e profesionit dhe me licencė;
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.6, pasi operatori ekonomik ka paraqitur diplomė pėr Inxhinierin Drejtues Teknik por nuk ka paraqitur certifikatėn e trajnimit/kualifikimit per ”Per pergjegjes per sigurine dhe mbrojtjen e shendetit ne pune” sikurse kėrkohet nė Dst.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9.pika 7 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike nuk vėrtetohet se disponohet skelė nga operatori ekonomik.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9.pika 10 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike nuk vėrtetohet se disponohet kompresor nga operatori ekonomik.

  4.Operatori ekonomik “Company Riviera 2008” Shpk :
  - Formulari i ofertes nuk eshte sipas shojces 1
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pika 2 pasi operatori ekonomik “Company Riviera 2008” shpk nuk ka paraqitur punonjės Zjarrfikes tė pajisur me leje per ushtrimin e profesionit dhe me licencė; (LICENCE MKZ NE FUSHEN E MBROJTJES NGA ZJARRI DHE SHPETIMI nga QKL) sikurse kėrkohet nė Dst por leja per ushtrimin e profesionit e paraqitur ėshtė nė emėr tė subjektit dhe jo nė emėr tė punonjėsit. Dokumentacioni i paraqitur pėr punonjėsen Flora Mullari rezulton se nuk QKL.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9 pika 5 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike nuk vėrtetohet se disponohet matrapik nga operatori ekonomik.
  Pėr sa mė sipėr, nė zbatim tė nenit 53, pika 3 e ligjit nr. 9643, date 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik”, te ndryshuar, ku parashikohet se: “Autoriteti kontraktor vlerėson njė ofertė tė vlefshme, vetėm nėse ajo ėshtė nė pėrputhje me tė gjitha kėrkesat dhe specifikimet e pėrcaktuara nė njoftimin e kontratės dhe nė dokumentat e tenderit”, rezulton qė oferta e operatorit ekonomik nuk kualifikohet.
  5.Operatori ekonomik “Elda – VL” Shpk :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  6.Operatori ekonomik “Inerti” Shpk :
  Formulari i ofertes nuk eshte sipas shojces 1
  - Nuk ka paraqitur grafik lėvrimi sikurse ėshtė kėrkuar nė shtojcėn 13 tė dokumentave standarte tė tenderit.
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.7 pasi Operatori ekonomik nuk ka paraqitur konkretisht certifikatat iso.

  7.Operatori ekonomik “ SENKA” Shpk :
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit ligjor dhe teknik tė ofertės me vlerė 28,383,643( njezet e tete milion e treqind e tetedhjete e tre mije e gjashteqind e dyzet e tre) lekė pa T.V.SH. tė paraqitur nė tender, rezulton qė i nuk i pėrmbush kriteret e pėrcaktuara pėr kualifikim dhe konkretisht:
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pasi operatori ekonomik “SENKA” shpk nuk ka paraqitur punonjės Zjarrfikes tė pajisur me leje per ushtrimin e profesionit dhe me licencė; (LICENCE MKZ NE FUSHEN E MBROJTJES NGA ZJARRI DHE SHPETIMI nga QKL) si kurse kėrkohet nė Dst.
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pika 1 pasi operatori ekonomik “SENKA” shpk nuk ka paraqitur Inxhinier Mjedisi tė pajisur me ēertifikatė lėshuar nga Ministria e Mjedisit pėr Vlerėsimin e Ndikimit nė Mjedis sikurse kėrkohet nė Dst.
  - Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pasi operatori ekonomik “SENKA” shpk p ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr 2 teknik dhe jo pėr 3 teknik sikurse kėrkohet nė Dst.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9 pika 1 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike rezulton qė nuk ka paraqitur kamion vetshkarkues sipas pikes se kerkuar ne Dst.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9. pika 3 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike rezulton qė nuk ka paraqitur minieskavator sipas pikes se kerkuar ne Dst.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9. pika 9 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike rezulton qė nuk ka paraqitur autovinē sipas pikes se kerkuar ne Dst.
  - Nuk plotėsohet pika 2.3.9. pika 10 pasi nė Dėshminė pėr mjetet e pajisjet teknike rezulton qė nuk ka paraqitur kompresor sipas pikes se kerkuar ne Dst.

  10.Operatori ekonomik “Sardo” Shpk:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  njoftimi i kontrates.docx
  1 - PROJEKT PER RIKONSTRUKSIONET E FILIALET E POSTES SHKODER - LEZHE - MAT - KUKES-113-256.pdf
  -PROCEDURE_E_HAPUR_PUNĖ.docx
  2 - Preventivi pa cmime PDF.pdf
  4 - SPECIFIKIME TEKNIKE POSTA SHQIPTARE FILIALI MAT.pdf
  3 - GRAFIK PUNIMESH.pdf
  1 - PROJEKT PER RIKONSTRUKSIONET E FILIALET E POSTES SHKODER - LEZHE - MAT - KUKES-1-112.pdf
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data