Open Procurement Albania

Blerje litar celiku

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje litar celiku
Nr. Reference REF-32425-08-01-2019
Vlera / Fondi Limit 5 965 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 02-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 13-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Alen-Co
Alpha Solutions Group
Sark
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALEN - CO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 915 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7098000
  Data e lidhjes sė kontratės 24-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  Operatori ekonomik “Alpha Solutions Group” shpk :
  - Nuk ploteson vleren e furnizimeve te meparshme te ngjashme prej 2,300,000 leke te realizuara gjate tre viteve te fundit. Vlera e furnizimeve te meparshme te ngjashme te paraqitura eshte me e vogel. Furnizimet e tjera te paraqitura nuk konsiderohen si furnizime te ngjashme.
  - Nuk ka paraqitur certificate/raport testimi te leshuar nga prodhuesi i mallit.

  Operatori ekonomik “Sark” shpk :
  - Nuk ka paraqitur mostra per artikujt objekt prokurimi.
  - Nuk ka paraqitur furnizime te meparshme te ngjashme. Kontratat dhe faturat e paraqitura nuk konsiderohen si furnizime te ngjashme me objektin e prokurimit.
  - Nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi.
  - Nuk ka paraqitur katalog teknik nga prodhuesi per mallrat e ofruara.
  - Nuk ka paraqitur certificate/raport testimi per mallin
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  3. Njoftim kontrate- Blerje litar celiku.docx
  DST-Blerje litar celiku.docx
  17. Njoftimi i lidhjes se kontrates-Blerje litar celiku.docx
  DST-Blerje litar celiku.docx
  12. Njoftim fituesi-Blerje litar celiku.docx
  DST-Blerje litar celiku.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data