Open Procurement Albania

Punime civile pėr rikonstruksionin e traktit 110 kV tė linjės Fier Kuēovė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Punime civile pėr rikonstruksionin e traktit 110 kV tė linjės Fier Kuēovė
Nr. Reference REF-32595-08-02-2019
Vlera / Fondi Limit 7 428 460,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-08-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues AVDULI
LEON KONSTRUKSION
MELA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LEON KONSTRUKSION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6240722.10833333
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7488866.53
  Data e lidhjes sė kontratės 23-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 23.09.2019.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “AVDULI” sh.p.k :
  • Nuk ka pėrmbushur pikėn 1/g, kriteret e veēanta tė kualifikimit, nė lidhje me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik, sepse ka paraqitur vėrtetim nga OSHEE vetėm nė lidhje me kontratėn me kod FIOA02001300400-4042 pėr tė cilin nuk ka detyrime. Mirėpo referuar Ekstraktit Historik lėshuar nga QKB, AVDULI Sh.p.k. ka vende tė tjera tė ushtrimit tė aktivitetit nė adresen: TIRANE Rr: “5 Maji”, Ish NISH Kimikja. Godina Nr.81, Nr.2 pėr tė cilėn nuk ka vėrtetim nga OSHEE pėr shlyerjen e energjisė elektrike.
  • Nuk ka pėrmbushur pikėn 2.2.2. “Pėr kapacitetin teknik” tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit sepse bilancet e paraqitura nuk janė tė konfirmuara me shkresė tė veēantė nga organet tatimore.
  • Nuk ka pėrmbushur pikėn 2.3.4. “Pėr kapacitetin teknik” tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit sepse: Inxhinieri Elektrik Andi Hida nuk rezulton nė listpagesat pėr muajt Korrik dhe Gusht tė vitit 2018 dhe pėr muajin korrik tė vitit 2019 nuk janė paraqitur listpagesa. Inxhinieri Hidroteknik Idlir Lami nuk rezulton nė listpagesa pėr muajin korrik tė vitit 2018 dhe pėr muajin korrik tė vitit 2019 nuk janė paraqitur listpagesa.
  • Nuk ka pėrmbushur pikėn 2.3.7. “Pėr kapacitetin teknik” tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit sepse specialisti pėr punimet nė lartėsi Edmont Kaloēi nuk ėshtė nė listpagesat e shoqėrisė pėr muajt Mars, Prill, Maj, Qershor dhe Korrik t vitit 2019 si dhe Inxhinieri i ēertifikuar pėr punimet nė lartėsi Tosun Licenji nuk ėshtė nė listpagesat pėr muajt Qershor, Korrik, Gusht dhe Shtator tė vitit 2018.
  • Nuk ka pėrmbushur pikėn 2.3.13. “Pėr kapacitetin teknik” tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit sepse nuk disponon Eskavator me goma. Makineria e paraqitur ėshtė fadromė me goma.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Kontrate.doc
  DST Fier Kucove.docx
  Skicat.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data