Open Procurement Albania

"Furnizim montim tub dhe saraēineska DN 200 pėr magjistralin e shkarkimit tė ujit teknik tek agregatėt nė HEC Vau i Dejės".

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit "Furnizim montim tub dhe saraēineska DN 200 pėr magjistralin e shkarkimit tė ujit teknik tek agregatėt nė HEC Vau i Dejės".
Nr. Reference REF-35415-09-10-2019
Vlera / Fondi Limit 5 138 742,32
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-09-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 24-09-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues AL-ASFALT
NOVAMAT & "STERKAJ EUROPA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.L-ASFALT
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 705 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-10-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5646000
  Data e lidhjes sė kontratės 11-11-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 90 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. "NOVAMAT" shpk & "STERKAJ" shpk:
  • Operatori ekonomik "Novamat" shpk, ka paraqitur vetėm 1 (njė) saldator me ēertifikatė personale pėr saldime me gaz dhe elektrik ,ndėrsa operatori ekonomik "Sterkaj" shpk ka paraqitur pėr saldatorėt vetėm ēertifikatė personale pėr saldime me hark elektrik;
  • Operatori ekonomik "Novamat" shpk, nuk ka paraqitur formularin e vlerėsimit sipas shtojcės Nr.8, deklaratėn mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas shtojcėn Nr.9 dhe Deklaratėn mbi kontratat e lidhura apo nė proēes sipas shtojcės Nr.10;
  • Bashkimi i operatorėve ekonomik "Novamat" shpk dhe "Sterkaj" shpk nuk plotesojnė kriterin Nr.2.2.5 pasi nuk kanė paraqitur asnjė dokumentacion nė lidhje me: Pajisjen pėr prerje dhe zmusim si dhe pėr Zmusatriēen.

  2. EUROPA shpk :
  • Nuk ka paraqitur vetdeklarimin sipas shtojcėn Nr. 4, tė kritereve tė pėrgjithshme tė pranimit;
  • Nė kriteret e vecanta tė kualifikimit, nuk ka paraqitur shtojcat Nr.1/1 nė lidhje me ofertėn e pavarur, shtojcėn Nr.4/1 nė lidhje me garantimin e zbatueshmėrisė sė dispozitave ligjore nė marrėdhėniet e punės, Shtojcėn Nr.6 pėrmbushja e specifikimeve teknike, Shtojca Nr.8 Formular vlerėsimi, dhe shtojcėn Nr.10 mbi deklaratėn e kontratave tė lidhura apo nė proēes;
  • Nuk plotėson kriterin teknik Nr.2.2.2, pasi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion nė lidhje me montatorėt e kėrkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Formular njoftim kontrate .doc
  Projekt .pdf
  DT Saracineska Vau Dejės .docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data