Open Procurement Albania

Printim i fatures te energjise elektrike dhe zarfimi ne versionin Selfmailer

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Printim i fatures te energjise elektrike dhe zarfimi ne versionin Selfmailer
Nr. Reference REF-46784-12-24-2019
Vlera / Fondi Limit 44 460 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Njoftim Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 20-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues INTERLOGISTIC
INFORM ALBANIA
AdelCo
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 43 368 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-03-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Ne daten 28.02.2020, me nr. 2775 Prot., nga Operator Ekonomik “INTERLOGISTIC” shpk eshte paraqitur formulari i ankeses per proceduren e prokurimit me objekt “Printim i fatures te energjise elektrike dhe zarfimi ne versionin Selfmailer” e vleresuar ne date 21.02.2020 nga Komisioni i Vleresimit te Ofertave.
  Operatori Ekonomik “INTERLOGISTIC” shpk me shkresen nr. 2775 prot., date 28.02.2020 (formulari i ankeses) kerkon pezullimin e procedures, nxjerjen e nje klasifikimi te ri, pasi sipas Operatorit Ekonomik oferta e paraqitur eshte oferte e suksesshme.
  Autoriteti Kontraktor me shkresen nr. 2775/1 prot., date: 28.02.2020, mbeshtetur ne nenin 63 te ligjit nr. 9643 date 20.11.2006 “per prokurimin publik”, i ndryshuar, urdheron pezullimin e procedures dhe shqyrtimin e ankeses nga personi i caktuar ne urdher.
  Me vendimin nr. 2775/2 prot., date: 02.03.2020 te zyrtarit te ngarkuar per shqyrtimin e ankeses me nr. 2775 Prot., date: 28.02.2020 nga Operator Ekonomik “INTERLOGISTIC” shpk, nuk eshte pranuar ankesa (pretendimet) e paraqitur.
  Me shkresen nr. 2775/3 prot., date: 02.03.2020 i eshte komunikuar Operator Ekonomik “INTERLOGISTIC” shpk, vendimi mbi nr. 2775 prot., date 28.02.2020.
  Eshtė skualifikuar ofertuesi si mėposhtė:

  1. INTERLOGISTIC shpk:
  • Autoriteti Kontraktor, ne dokumentat Standarte te Tenderit, shtojca nr. 8, ne Kriteret e Veēanta per Kualifikim, pika 3.3.1 te “Kapacitetit Teknik”, ka kerkuar “Pėr tė provuar pėrvojėn e mėparshme, operatori ekonomik ofertues duhet te paraqes dėshmi pėr shėrbimet e mėparshme, tė ngjashme, tė kryera gjatė tri viteve tė fundit, nė njė vlerė jo mė tė vogel se 17,700,000 (shtatembedhjete milion e shtateqind mije) leke pa tvsh.
  • si dėshmi pėr pėrvojėn e mėparshme kėrkohen vėrtetime tė lėshuara nga njė ent publik dhe faturave tatimore tė shitjes, ku shėnohen datat, shumat dhe shėrbimet e realizuara.
  • Nė rastin e pėrvojės sė mėparshme tė realizuar me sektorin privat, si dėshmi pranohen vetėm fatura tatimore tė shitjes, ku shėnohen datat, shumat dhe shėrbimet e realizuara.
  Nisur nga sa mesiper Operatori Ekonomik INTERLOGISTIC shpk nuk provon sherbime te ngjashme te kryera. Konkretisht referuar faturave tatimore te paraqitura sherbimi i kryer rezulton te jete “printim zarfim i dokumentave…” i cili referuar specifikimeve te sherbimit objekt kontrate “printimi dhe zarfimi ne versionin selfmail” nuk konsiderohet sherbim i ngjashem.
  • Autoriteti Kontraktor, ne dokumentat Standarte te Tenderit, shtojca nr. 8, ne Kriteret e Veēanta per Kualifikim, pika 3.3.8 te “Kapacitetit Teknik”, ka kerkuar qe Operatori ekonomik duhet te disponoje nje soft menaxhimi dhe monitorimi te punes (printimit dhe zarfimit te faturave) ne kohe reale. Per te provuar disponimin e ketij softi duhet te paraqese licensen e software-it dhe/ose autorizim prodhuesi/distributor te autorizuar te softit, fature tatimore blerje, deklarate zhdoganimi ose cdo forme tjeter disponimi qe njeh Kodi Civil i RSH.
  Nisur nga sa mesiper Operatori Ekonomik INTERLOGISTIC shpk nuk paraqet dokumentacion per te provuar disponimin e software-it te kerkuar. konkretisht nuk paraqet licensen e software-it dhe/ose autorizim prodhuesi/distributor te autorizuar te softit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  -PROCEDURĖ_E_HAPUR_SHĖRBIME (2).docx
  formati tip i fatures.pdf
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Printim i fatures te energjise elektrike dhe zarfimi ne versionin Selfmailer

  Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
  Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
  Objekti i Tenderit Printim i fatures te energjise elektrike dhe zarfimi ne versionin Selfmailer
  Nr. Reference REF-35635-09-11-2019
  Vlera / Fondi Limit 44 460 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 12-09-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-10-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 07-10-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Bazuar nė Ligjin Nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr Prokurimin Publik” i ndryshuar, neni 24, pika 1: dh) Komisioni i Prokurimit Publik vendos anullimin.

  Neni 64 i ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006, “Pėr Prokurimin Publik” i ndryshuar pika 3:
  3. Pėrpara lidhjes sė kontratės, Komisioni i Prokurimit Publik , kur gjykon se njė vendim apo veprim i autoritetit kontraktor ka shkelur ndonjė nga dispozitat e kėtij ligji, ka tė drejtė:
  a) tė nxjerrė njė interpretim pėr rregullat ose parimet ligjore, qė duhet tė zbatohen pėr objektin e ankesės;
  b) tė anulojė, plotėsisht ose pjesėrisht, njė veprim ose vendim tė autoritetit kontraktor, tė nxjerrė nė kundėrshtim me ligjin. Kjo pėrfshin edhe tė drejtėn pėr tė hequr tė gjitha ato specifikime teknike ose llojet e tjera tė specifikimeve qė bien ndesh me kėtė ligj;
  c) tė udhėzojė autoritetin kontraktor tė korrigjojė shkeljet dhe mė pas tė vazhdojė me procedurėn e prokurimit tė kontratės;
  ē) tė urdhėrojė anulimin e procedurave pėr shpalljen e kontratės fituese.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  -PROCEDURĖ_E_HAPUR_SHĖRBIME (2).docx
  formati tip i fatures.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data