Open Procurement Albania

Sherbimi i Transportit, Shoqerimit dhe ruajtjes se vlerave monetare gjate transportit, me roje te kategorise 1.3.B

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Sherbimi i Transportit, Shoqerimit dhe ruajtjes se vlerave monetare gjate transportit, me roje te kategorise 1.3.B
Nr. Reference REF-39341-10-14-2019
Vlera / Fondi Limit 184 224 576,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-10-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Nazeri 2000
Oktapus Security
Eurogjici-Security
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Nazeri 2000 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 184211381.76
  Data e shpalljes sė fituesit 03-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 221053658.11
  Data e lidhjes sė kontratės 10-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtem:
  1. Operatori “Eurogjici-Security” sh.p.k:
  Nuk ka dorėzuar dokumentacion ligjor dhe ofertė ekonomike.

  2. Operatori “Oktapus Security” sh.p.k;
  Nga shqyrtimi i dokumentacionit tekniko ligjor tė ofertės sė paraqitur nė tender rezulton qė nuk i pėrmbush plotėsisht kriteret ligjore dhe teknike pėr kualifikim dhe konkretisht:
  • Formulari i Ofertės Ekonomike nuk ėshtė pėrgatitur nė pėrputhje me kėrkesat e pėrcaktuara nė DT. Shtojca 9 parashikon: “Operatoret ekonomik, krahas formularit tė ofertės, duhet tė paraqesin tabelėn e detajuar, ku tė pėrfshihen tė gjitha detyrimet sipas legjislacionit nė fuqi pėr tė gjithė grupin e punonjėsve pėr lėvizjet sipas destinacionet e kerkuara ne tabele duhet tė parashikojn paga bazė mujore, leje e zakonshme, shtesa pėr paaftesi nė pune (raporte), sigurimet shoqėrore, tarife armė, shpenzime uniformė, radio, shpenzime administrative, lėnde djegėse, taksa e mjeteve , mirėmbajtje, siguracion dhe fitim te shoqėrisė. Mosparaqitja e kėsaj tabele dhe ofertimi nėn koston minimale ligjore pėrbėn shkak pėr skualifikimin e Operatoreve ekonomik. Operatori “Oktapus Security” sh.p.k., nuk ka paraqitur tabelėn e detajuar sipas pėrcaktimit nė DT.
  • Nuk pėrmbush kriterin 3.2.2 “Operatori Ekonomik ofertues duhet tė paraqesė Vėrtetim nga AdministrataTatimore pėr xhiron mesatare vjetore tė realizuar pėr tre viteve te fundit 2016, 2017 dhe 2018, me vlerė jo mė pak se 39 % e vlerės limit tė kontratės qė prokurohet”
  • Nuk pėrmbush kriterin 3.2.3 “Operatori Ekonomik ofertues duhet tė paraqesė Vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore tė parashikuara nga Pushteti Vendor pėr vitin 2018 dhe gjashtėmujorin e parė tė vitit 2019, nė tė gjitha vendet e ushtrimit tė aktivitetit sipas Regjistrimit nė Qendren Kombėtare tė Biznesit”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data