Open Procurement Albania

Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
Autoritet Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
Objekti i Tenderit Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a
Nr. Reference REF-46542-12-19-2019
Vlera / Fondi Limit 30 200 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 13-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues ALBSIG & SIGAL & SIVIG & INSIG
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Albsig - SIGAL UNIQA Group AUSTRIA - SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP - INSIG SH.A
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 30 100 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 30100000
  Data e lidhjes sė kontratės 07-02-2020
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur tė skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a

  Institucioni Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
  Autoritet Prokurues Termocentrali Vlore sh.a
  Objekti i Tenderit Sigurimi i AQT-ve te TEC Vlore sh.a
  Nr. Reference REF-41029-10-25-2019
  Vlera / Fondi Limit 30 200 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 28-10-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-11-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 21-11-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Ne kontraten e bashkepunimit qe operatoret ekonomik kane lidhur mes tyre ka mangesi ne nenin vlefshmeria si dhe ne nenin nr.4.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data