Open Procurement Albania

Funizim vendosje sistem dytesor burim energjie me gjenerator per dhomen e serverave

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Funizim vendosje sistem dytesor burim energjie me gjenerator per dhomen e serverave
Nr. Reference REF-42171-11-04-2019
Vlera / Fondi Limit 1 195 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Edico Group
Ra-Mi Kompani
Aleksandėr Harizi
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RA-MI KOMPANI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 100 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1320000
  Data e lidhjes sė kontratės 13-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Nga data e lidhjes se kontrates deri me 25.12.2019.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Edico Group” shpk :
  - Nuk ploteson keriteret per kualfikim te kerkuara ne DT, shtojsa 8, konkretisht: Nuk ploteson kriterin pika 2.2 ne lidhje me kapacitetitn ekonomiko financiar , a dhe b.
  - Nuk ploteson piken 2.3 “Kapaciteti teknik”, konkretisht, piken c. Katalogu nuk eshte i perkthyer dhe noterizuar, ne gjuhen shqipe ne kundershtim me kerkesen e vendosur tek njoftimi i kontrates gjuha e dokumentave eshte gjuha shqipe.
  - Piken f, ku eshte kerkuar licensa profesionale e shoqerise, mungon kategoria NP -1.
  - Nuk ploteson kriterin e kerkuar ne piken h, persa i perket stafit teknik, 2 punonjes te paisur me deshmi kualifikimi te sigurimit teknik kategoria III.

  2. Operatori ekonomik “Aleksandėr Harizi” :
  - Nuk ka paraqitur asnjė dokument kualifikues dhe oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  17. Njoftimi i lidhjes se kontrates-Blerje gjenerator per serverin.docx
  DST-FV Gjenerator.docx
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data