Open Procurement Albania

Mirembajtje kondicionerash dhoma e serverave, sistemi i kondicionimit te Drejtorise se Pergjithshme

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Mirembajtje kondicionerash dhoma e serverave, sistemi i kondicionimit te Drejtorise se Pergjithshme
Nr. Reference REF-43298-11-13-2019
Vlera / Fondi Limit 4 005 320,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-11-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-11-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Sulollari-Klima
Neal-86
Klimateknika
Altec
GSM Klimare
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Neal - 86 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 963 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-12-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3556680
  Data e lidhjes sė kontratės 31-12-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Afati i realizimit tė kėtij shėrbimi ėshtė 365 ditė kalendarike nga data e lidhje sė kontratės.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1.Operatori Ekonomik “Sulollari-Klima” sh.p.k :
  Nuk pėrmbushet pika 2 Kriteret e vecanta tė Kualifikimit pika 1/a “ofertuesi duhet tė dorzojė formularin e Ofertės sipas Shtojcės 1. Ndėrkohė qė oferta e paraqitur nė sistem nga OPE “Sulollari-Klima” sh.p.k nuk ėshtė sipas formatit tė DST-sė.
  - Nuk pėrmbushet pika 2.3.3 e kritereve te veēanta pėr kualifikim pėr arsye se ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr 3 teknik dhe jo pėr 5 teknik sikurse specifikohet nė dokumentat standarte tė tenderit, pasi dy prej tyre nuk kanė ēertifikata kualifikimi pėr fushėn e veprimtarisė sė objektit tė prokurimit.
  - Nuk pėrmbushet shtojca 4/1 “Deklarat mbi garantimin e zbatueshmėrisė sė dispozitave ligjore nė marrėdhėniet e punės. Ndėrkohė qė pėr punonjėsin Fatmir Ymerllari profesion eletriēist, nė kontratėn e punės parashikohet njė pagė bazė prej 30 000 lekė, pėr 40 orė pune nė javė (punė me kohė tė plotė), ndėrsa sipas formularėve tė sigurimeve shoqėrore, vėrehet se punėdhėnėsi ka deklaruar pėr periudhėn korrik-gusht: Paga bruto gjithsej nė lekė- nė vleren prej 7,442 lekė, nuk ka paguar tė gjitha detyrimet pėr pagimin e kontributeve shoqėrore sipas legjislacinit ne fuqi, pėr rrjedhojė deklarata pėr pėrmbushjen e kritereve tė pėrgjithshme sipas Shtojcės 4/1; do tė konsiderohet e papėrmbushur.

  2. Operatori ekonomik “Klimateknina TB2” sh.p.k:
  Nuk pėrmbushet pika 2.3.3 “Operatori Ekonomik duhet tė ketė mesatarisht 7(shtatė) punojės tė siguruar pėr periudhėn Korrik 2019-Shtator 2019 nga tė cilėt:
  a) 1Inxhinier Mekanik,
  b) 5 teknik
  sipas kritereve tė veēanta pėr kualifikim pėr arsye se ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr 3 teknik dhe jo pėr 5 teknik sikurse specifikohet nė dokumentat standarte tė tenderit, pasi dy prej tyre nuk mbėshteten me ēertifikata kualifikimi pėr fushėn e veprimtarisė objekt prokurimi.
  - Nuk pėrmbushet pika 2.1.a e kritereve tė veēanta nė shtojcėn 1, pasi oferta ekonomike e paraqitur nga operaratori nuk ėshtė sipas shtojcės “ofertuesi duhet tė dorzojė formularin e Ofertės sipas Shtojcės 1. Ndėrkohė qė oferta e paraqitur nė sistem nga OPE “Klimateknina TB2” sh.p.k nuk ėshtė sipas formatit tė DST-sė.

  3. Operatori ekonomik “Altec” sh.p.k:
  - Nuk pėrmbushet pika 2.3.3 “Operatori Ekonomik duhet tė ketė mesatarisht 7(shtatė) punojės tė siguruar pėr periudhėn Korrik 2019-Shtator 2019 nga tė cilėt:
  a) 1Inxhinier Mekanik,
  b) 5 teknik
  sipas kritereve tė veēanta pėr kualifikim pėr arsye se ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr 4 teknik dhe jo pėr 5 teknik sikurse specifikohet nė dokumentat standarte tė tenderit, pasi 1 prej tyre nuk mbėshteten me ēertifikatė kualifikimi pėr fushėn e veprimtarisė objekt prokurimi.
  4. OperatorI ekonomik “GSM KLIMAIRE” sh.p.k :
  Nuk pėrmbushet pika 2.3.3 “Operatori Ekonomik duhet tė ketė mesatarisht 7(shtatė) punojės tė siguruar pėr periudhėn Korrik 2019-Shtator 2019 nga tė cilėt:
  a) 1Inxhinier Mekanik,
  b) 5 teknik
  sipas kritereve tė veēanta pėr kualifikim pėr arsye se ka paraqitur dokumentacion vetėm pėr 3 teknik dhe jo pėr 5 teknik sikurse specifikohet nė dokumentat standarte tė tenderit, pasi dy prej tyre nuk mbėshteten me ēertifikata kualifikimi pėr fushėn e veprimtarisė objekt prokurimi.
  - Nuk pėrmbushet pika 2.1.a e kritereve tė veēanta nė shtojcėn 1, pasi oferta ekonomike e paraqitur nga operaratori nuk ėshtė sipas shtojcės “ofertuesi duhet tė dorzojė formularin e Ofertės sipas Shtojcės 1. Ndėrkohė qė oferta e paraqitur nė sistem nga OPE “GSM KLIMAIRE” sh.p.k nuk ėshtė sipas formatit tė DST-sė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Fituesi.doc
  KĖRKESĖ_PĖR_PROPOZIM_SHĖRBIME DST Mirmbajtje Kondicionerash.docx
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data