Open Procurement Albania

Blerje dhe instalim i njė transformator fuqie 170 MVA,242/13.8 KV pėr HEC Koman pėrfshirė pjesėt rezervė, ri-instalim dhe komisionimin e sistemit ekzistues tė mbrojtjes kundėr zjarrit tė transformatorit si dhe sistemit ekzistues tė monitorimit DGA&BMT tė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Blerje dhe instalim i njė transformator fuqie 170 MVA,242/13.8 KV pėr HEC Koman pėrfshirė pjesėt rezervė, ri-instalim dhe komisionimin e sistemit ekzistues tė mbrojtjes kundėr zjarrit tė transformatorit si dhe sistemit ekzistues tė monitorimit DGA&BMT tė
Nr. Reference REF-46384-12-17-2019
Vlera / Fondi Limit 245 830 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-02-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 10-02-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues LA-OR” sh.p.k & ‘‘Shansi Invest
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LA-OR sh.p.k-Shansi Invest
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 243 659 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-02-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 18 (tetėmbėdhjetė) muaj.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Formulari anglisht.doc
  Formulari njoftimit te kontrates Transformatori .doc
  Standard Documents Transformer .docx
  Vizatimet pamjet kryesore transformatori egzistues.pdf
  Dokumenta standarte Transformatori varianti shqip .doc
  Skema elektrike paneli egzistues i kontrollit TR Koman.pdf
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data