Open Procurement Albania

Upgrade dhe mirembajtje tė infrastrukturės aktuale te datacenter dhe DR Site

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Upgrade dhe mirembajtje tė infrastrukturės aktuale te datacenter dhe DR Site
Nr. Reference REF-46438-12-18-2019
Vlera / Fondi Limit 169 905 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 13-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 13-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Albital –Canon” sh.p.k & “S&T Albania” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBITAL - CANON - S & T ALBANIA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 166 500 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 199800000
  Data e lidhjes sė kontratės 05-02-2020
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftim Kontrate.docx
  PROCEDURĖ E HAPUR MALLRA.docx
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data