Open Procurement Albania

Projekti per ndertimin e qendres se mirembajtjes Korēe

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Albgaz sh.a
Autoritet Prokurues Albgaz sh.a
Objekti i Tenderit Projekti per ndertimin e qendres se mirembajtjes Korēe
Nr. Reference REF-49714-02-06-2020
Vlera / Fondi Limit 2 447 606,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-02-2020
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-02-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 17-02-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues FIRMITAS STUDIO
NET-GROUP
VIANTE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • B-VAAL ENGINEERING
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2029453.79
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. FIRMITAS STUDIO sh.p.k - L91708008J:
  • Bazuar nė DT pėr kapacitetet ekonomike dhe financiare pika 1, operatori ekonomik nuk ka paraqitur kopjet e certifikuara tė bilanceve tė 2 (dy ) viteve te fundit (2017-2018).
  • Bazuar nė DT pėr kapacitetet ekonomike dhe financiare pika 2, xhiro vjetore gjatė 2 viteve tė fundit tė operatorit ėshtė mė e vogėl se vlera e fondit limit.
  • Bazuar nė DT pėr kapacitetet teknike pika 2.3, operatori ka paraqitur shėrbime tė ngjashme me objektin e prokurimit, tė cilat janė mė vlerė me e vogėl se 40 % e vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės qė prokurohet.
  • Bazuar nė DT pėr kapacitetet teknike pika 2 nė lidhje me Licensen profesionale tė shoqerisė per Projektimin, operatori ekonomik nė licensėn e tij nuk ka tė pėrfshira kategoritė e kėrkuara nė DT, pėrkatėsisht: Kat 2 a, Kat 2d, Kat 3c, Kat 3d, Kat 4c, Kat 4i, Kat 4j, Kat 9a, Kat 9d, Kat 9e, Kat 10 e,Kat 11d.
  • Bazuar nė DT pėr kapacitetet teknike pika 3 nė lidhje me Drejtuesit Teknikė. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur drejtuesit e mėposhtėm: 1 (njė) arkitekt, 1 (njė) Gjeolog me orientim Gjeoteknik-Hidrogjeologji, 1 (njė) Inxhinier Elektrik pėr Industri, 1 (njė) Inxhinier Ndėrtimi pėr punime civile dhe 1 (njė) Inxhinier Ndėrtimi, profili Strukturist.

  2. Operatori ekonomik VIANTE Konstruksion sh.p.k nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė tekniko-ligjor justifikues pėr pėrmbushjen e kritereve tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit. Operatori ekonomik ka paraqitur vetėm cerfitikatėn e regjistrimit pranė Qendrės Kombėtare tė Biznesit dhe ekstraktin e regjistrit tregtar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data