Open Procurement Albania

Ndertimi i Tualeteve ne kalate.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Porti Detar Sarande
Autoritet Prokurues Sh.A Porti Detar Sarande
Objekti i Tenderit Ndertimi i Tualeteve ne kalate.
Nr. Reference REF-32042-07-30-2019
Vlera / Fondi Limit 3 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues AA&P SHPK
CARA SHPK
JODY SHPK -SHENDELLI SHPK
KACDEDJA SHPK
MANE/S SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AA&P
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 785 120,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-02-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka marrė pėrgjigje nė datė 16.01.2020.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. CARA:
  • Preventivi i paraqitur nga ofertuesi nuk eshte sipas preventivit te kerkuar ne Dokumentet e Tenderit. Preventivi i paraqitur eshte ne strukture dhe vlera sipas preventivit te kerkuar me date zhvillimi te tenderit ne 13 Gusht 2019, duke shperfillur faktin qe me inisiativ te Autoritetit Kontraktor u bene ndryshime ne projekt, rrjedhimisht edhe ne preventiv, pa ndryshuar fondi limit, me date tenderimi ne 4 Dhjetor 2019, ndryshime qe u paraqiten ne sistemin e APP-ės www.app.gov.al mė datėn 11 Nėntor 2019, me emertimin: - “4 Dhjetor 2019, DST TUALETET_“, “4 Dhjetor 2019, Preventivi pa cmime»-« 4 Dhjetor 2019, SHTOJCA Tualete NjPprok.Nr.832,11Nen» etj.
  • Nuk ka paraqitur pune te ngjashme sipas DST-ės: 2.3.Pėr kapacitetin teknik: 2.3.1. Operatori ekonomik ofertues duhet tė ketė pervoje te suksesshme ne ekzekutimin te pakten:...etj.
  • Ne lidhje me plotesimin e kriterit te kerkuar ne DST: ” 2.3.3. Per listen e meposhtme te artikujve: Zėri “Punime elektrike”: Nr.23. -f.v.”Aparat matės per ujin, elektronik me Kartė” Nr.22. -f.v. “Aparat matės per Energjine Elektrike, elektronik me Kartė”..etj. Ofertuesi CARA shpk ka hedhur ne sistem dokumentet ne format pdf: ”Cara Kont Furnizimi matriale hidraulike Adida” dhe:”Cara_Kont Furnizimi Sali Elektrik ok 19”. Dokumenti i parė ka paraqitur materiale qe kane te bejne ngrohje-ftohjen, kaldaja etj, kurse i dyti sisteme ndricimi(plafon led... etj). Asnje nga pajisjet e paraqitura nuk perputhet me kriterin 2.3.1. te DST-ės(si me lart).

  2. JODY-SHENDELLI:
  Preventivi i paraqitur nga ofertuesi nuk eshte sipas preventivit te kerkuar ne Dokumentet e Tenderit. Preventivi i paraqitur eshte ne strukture dhe vlera sipas preventivit te kerkuar me date zhvillimi te tenderit ne 13 Gusht 2019, duke shperfillur faktin qe me inisiativ te Autoritetit Kontraktor u bene ndryshime ne projekt, rjedhimisht edhe ne preventiv, pa ndryshuar fondi limit, me date tenderimi ne 4 Dhjetor 2019, ndryshime qe u paraqiten ne sistemin e APP-ės www.app.gov.al mė datėn 11 Nėntor 2019, me emertimin: - “4 Dhjetor 2019, DST TUALETET_“, “4 Dhjetor 2019, Preventivi pa cmime»-« 4 Dhjetor 2019, SHTOJCA Tualete NjPprok.Nr.832,11Nen» etj.
  • Dokumenti pdf: “ Shendelli_Kontrate_Hidro-Sistem “ eshte i palexueshem.
  • Autorizimi nga distributori i pretenduar ”ELLAL COM” firmosur nga Bedri Sula, eshte pa nipt, I editueshem dhe nuk paraqet lidhjen me autorizuesin LTD.
  • Nga sa me siper refuzohet oferta.

  3. KACDEDJA:
  • Preventivi i paraqitur nga ofertuesi nuk eshte sipas preventivit te kerkuar ne Dokumentet e Tenderit. Preventivi i paraqitur eshte ne strukture dhe vlera sipas preventivit te kerkuar me date zhvillimi te tenderit ne 13 Gusht 2019, duke shperfillur faktin qe me inisiativ te Autoritetit Kontraktor u bene ndryshime ne projekt, rjedhimisht edhe ne preventiv, pa ndryshuar fondi limit, me date tenderimi ne 4 Dhjetor 2019, ndryshime qe u paraqiten ne sistemin e APP-ės www.app.gov.al mė datėn 11 Nėntor 2019, me emertimin: - “4 Dhjetor 2019, DST TUALETET_“, “4 Dhjetor 2019, Preventivi pa cmime»-« 4 Dhjetor 2019, SHTOJCA Tualete NjPprok.Nr.832,11Nen» etj.

  4. MANE/S:
  • Ne kundershtim me kriterin e kerkuar ne DST:
  “Katalogun/et ose fragmente te katalogut/eve e prodhuesit / ve per listen e mesiperme te artikujve ne te cilet te tregohen dhe te specifikohen qarte materialet qe do te ofrohen. Shenim: Fragmentet e Katalogut/ve duhet te tregojne lehtesisht dhe qarte qe jane pjese katalogu, si dhe cilit katalog dhe cilit prodhues i perkasin”.
  Ofertuesi ka paraqitur nje material ne formatin “pdf” prej 64 faqesh te titulluar: “MATES_TE_ENERGJISE_ELEKTRONIKE__ME_KARTE.pdf”, ne te cilin jane ekspozuar 32 tipe pajisjesh mates te energjise elektrike nga faqja 40 e ne vazhdim deri ne faqen 64, por pa specifikuar konkretisht per tipin e ofruar per objektin per te cilin behet tenderimi. Nuk eshte ne tagrin e KVO-sė te perzgjedhe nga 32 tipe pikerisht pajisjen qe ka ndermend ofertuesi te vendose ne objekt.
  • Katalogu i paraqitur “Matesat_Elektronik_te_Ujit_me_Karte”, eshte i paperkthyer ne kundershtim me kerkesem e DST-ės, version v.2019, sipas njoftimit elektronik nė rubrikėn „Njoftime“ tė APP-ės, dt.12 Mars 2019, nga web:app.gov.al, faqe 29: “Shtojca 11, Kriteret e Pėrgjithshme tė Pranimit/Kualifikimit”, .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data